Data dodania: 10.11.2017

Drużyny siłaczy spotkały się w Wiśle

W Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle w dniach 03-05 listopada odbyły się, już po raz czternasty, Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów. W zmaganiach uczestniczyło dziewięć ekip reprezentujących najlepsze ośrodki tej dyscypliny z kraju. Gospodarzem mistrzostw było Stowarzyszenie Start Katowice.

Najlepsi zawodnicy skarżyli się nieco na problemy z koniecznością utrzymania przez dłuższy czas dobrej formy przygotowywanej na wrzesień, na przeniesione z powodu trzęsienia ziemi Mistrzostwa Świata w Meksyku. Rozpoczną się one ostatecznie 30 listopada. Był to przedostatni sprawdzian przed światowym czempionatem, ostatnim będzie Srebrna Sztanga, która odbędzie się 18 listopada we Wrocławiu.

Podobnie jak w roku ubiegłym tytuł Drużynowego Mistrza Polski wywalczyli z dość wyraźną przewagą reprezentanci Startu Wrocław w składzie: Beata Jankowska, Kamil Pisarek, Sławomir Szymański, Mariusz Tomczyk oraz Michał Salwa, zdobywając łącznie 686,49 pkt.

Drugie miejsce przypadło drużynie Startu Koszalin, która wystąpiła w następującym składzie: Kamila Rusielewicz, Marcin Stachura, Tomasz Widocki, Tomasz Majewski oraz Grzegorz Lanzer zdobywając 600,18 pkt.

Walka o trzecie miejsce pomiędzy drużynami Startu Wrocław II i Startu Tarnów była bardzo emocjonująca i została rozstrzygnięta dopiero po starcie zawodników w ostatniej grupie, a różnica punktowa wynosiła tylko 13 pkt na korzyść Tarnowa. W drużynie tarnowskiej w ostatniej piątej grupie wystąpił Piotr Szymeczek, dla którego był to pierwszy start po dłuższej przerwie wywołanej kontuzją zerwania ścięgna bicepsu i operacji ręki. I tu właśnie obawiano się o start Piotrka, a w drużynie Wrocławia był mocny zawodnik Daniel Baczmański. Piotr zaczął bardzo asekuracyjne od ciężaru 100 kg, w drugim podejściu dorzucił jeszcze 30 kg, a w ostatniej próbie zaliczył 150 kg co wystarczyło na wywalczenie przez drużynę z Tarnowa trzeciego miejsca z 567,38 pkt. Zespół z Tarnowa wystąpił w składzie: Magdalena Szymeczek, Tomasz Pietruszka, Paweł Jewuła, Artur Lis i Piotr Szymeczek.

Pozostałe miejsca zajęły: Start Wrocław II, Start Wrocław III, Start Katowice, Start Bydgoszcz, Start Gdynia i Start Tarnów II.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz środków własnych WSSiRN Sart z Katowic. Drużynowe Mistrzostwa Polski stały na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Zawodniczki i zawodnicy pierwszych trzech miejsc otrzymali medale a wszystkie drużyny otrzymały wspaniałe puchary.

Zobacz galerię...

gl / pr, fot. udostępnił Start Katowice
Data publikacji: 10.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.