Data dodania: 22.11.2017

Finał Mistrzostw Polski w Goalball 2017

Tegoroczne rozgrywki o Mistrzostwo Polski w Goalball zakończyły się w niedzielę 19 listopada i przeszły do historii, W tym roku o ten tytuł rywalizowało ze sobą 9 drużyn: Bierutów, Bydgoszcz, Katowice I, Katowice II, Laski, Lublin, Szczecin, Wrocław I i Wrocław II.

Niestety z powodu problemów kadrowych w finałowym turnieju nie wystąpiła drużyna z Bydgoszczy co spowodowało, że ostatecznie zajęli ostatnie miejsce.

Te mistrzostwa były wyjątkowe, ponieważ oprócz mężczyzn, zagrały tu również kobiety - był to ich pierwszy Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Goalball. Drugi już za tydzień we Wrocławiu.

Turniej rozegrano w weekend 18-19 listopada w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle. W sumie zaplanowano 26 meczy (10 w grupie kobiet i 16 w grupie mężczyzn), ale rozegrano ich 23 (3 mecze Bydgoszcz oddała walkowerem).

Drużyna gospodarzy - Katowic I była w tym roku prawie niepokonana. Na wszystkie rozegrane mecze tylko jeden mecz przegrała i jeden mecz zremisowała. W pozostałych spotkaniach odniosła zwycięstwa. Katowicom II poszło gorzej i właściwie tylko dzięki rezygnacji Bydgoszczy z finałowego turnieju znalazła się na 8 miejscu. Jest to jednak drużyna złożona z zawodników początkujących oraz doświadczonych weteranów goalballa. Starsi zawodnicy dają z siebie wszystko, a młodzi ciągle rosną w siłę i mają ogromny potencjał - niebawem ta drużyna również będzie rywalizować o wyższe lokaty.

Końcowa tabela Mistrzostw Polski w Goalball 2017:
1. Katowice I - MISTRZ POLSKI W 2017 ROKU
2. Wrocław I
3. Bierutów
4. Lublin
5. Laski
6. Wrocław II
7. Szczecin
8. Katowice II
9. Bydgoszcz

Królem strzelców został Marcin Lubczyk (Bierutów) - zdobył 163 bramki!
Najlepszym obrońcą - Łukasz Eitner (Katowice I).
Najwszechstronniejszym zawodnikiem został Adrian Piotrowicz (Wrocław I).

Wyniki I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Goalball 2017:
1. Lublin
2. Laski
3. Wrocław
4. Szczecin
5. Katowice

Zobacz galerię...

pr, fot. Izabela Kupny
Data publikacji: 22.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.