Data dodania: 11.12.2017

Uczestnicy WTZ Ostrzeszów odkrywają osobliwości Wrocławia

29 listopada uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie działającego przy Fundacji „Miłosierdzie" w Kaliszu brali udział w bardzo ciekawych zajęciach terapeutycznych we Wrocławiu. Tym razem opiekunowie postanowili pokazać swoim podopiecznym zupełnie inny Wrocław, zwrócić uwagę na to, co wyróżnia tę właśnie aglomerację na mapie Polski.

Pierwszą atrakcją wyjazdu było bardzo magiczne miejsce, które swoją specyfiką zachwyć może osoby w każdym wieku. Jest nią Kolejkowo – największa makieta kolejowa w Polsce. Kolejkowo to przedstawiony w miniaturze i tętniący życiem Dolny Śląsk.

Uczestnicy oglądali makietę z wielkim zaciekawianiem i uśmiechem na twarzy. Zachwycali się ukazanym przez twórców tego miejsca miniaturowym życiem mieszkańców wsi, towarzyszyli turystom podczas wypraw, brali udział w akcji ratunkowej , oglądali perypetie leśniczych, narciarzy, kupców, plażowiczów.

Drugą i budzącą jeszcze więcej emocji niespodzianką był pobyt w Sky Tower, najwyższym budynku w Polsce. Wszyscy podopieczni byli w tym miejscu po raz pierwszy i zachwycili się jego rozmachem. Spora grupa uczestników miała też niepowtarzalną okazję wjechać szybkobieżną windą na 49 piętro budynku i z wysokości 200 m podziwiać panoramę Wrocławia i okolic. Widoki były zachwycające...

Zachwyt uczestników i ich refleksje podczas powrotu do domu były najlepszą recenzją tego bardzo udanego dnia.

Tekst i fot: Agnieszka Kempa

Data publikacji: 11.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.