Data dodania: 05.12.2017

Natalia Partyka i sieć Biedronka po raz trzeci wspierają młodych sportowców

Fundusz Natalii Partyki ponownie przyznał stypendia młodym, wyjątkowym sportowcom w ramach III edycji konkursu stypendialnego. Dzięki wsparciu finansowemu sieci sklepów Biedronka dziesięć osób otrzyma po 10 tys. złotych rocznie.

Stypendia Funduszu Natalii Partyki przyznano sportowcom w wieku od 17 do 22 lat, o dużym potencjale i z bardzo dobrymi wynikami sportowymi, którzy jednak na drodze do rozwoju kariery sportowej napotkali różne przeciwności. Stypendia mogą oni przeznaczyć m.in. na sprzęt sportowy, opłacenie kosztów udziału w zawodach, wsparcie ze strony dietetyków czy fizjoterapeutów lub dodatkowe treningi. Stypendium z Funduszu wypłacane jest od listopada br. do sierpnia 2018 r.

Wśród stypendystów III edycji znaleźli się m.in. Jakub Andrzejczak, wicemistrz Europy Juniorów 2017 r. w skoku w dal w Grosseto, Krzysztof Ciuksza, srebrny medalista podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w biegach na dystansach 200 m i 400 m w Londynie w 2017 r., Łukasz Czarnecki, brązowy medalista Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w rzucie oszczepem w Londynie w 2017 r., młoda Maria Wajzer, która zdobyła 3. miejsce na Mistrzostwach Juniorów w teakwondo olimpijskim w Dyneburg w 2015 r. oraz Paweł Twardosz, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej w Szczyrku w 2016 r.

- Sportowcy muszą pokonywać wiele barier. Niestety, często jedną z nich są finanse. Brak środków, które młodzi, zdolni sportowcy mogliby przeznaczyć na rozwój, zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, dzięki którym mogliby sfinansować wyjazd na zawody, nierzadko wyklucza ich ze świata sportu. Wszystkim tym ludziom chcielibyśmy pomóc, bo wszyscy, którzy po tę pomoc się do nas zwracają, zasługują na nią. Niestety musimy wybrać dziesięciu, a to jest niezwykle trudne – mówi Natalia Partyka, pomysłodawczyni i ambasadorka funduszu stypendialnego.

Wyboru stypendystów dokonała Kapituła, w której znaleźli się: inicjatorka Funduszu Natalia Partyka, Anna Rogowska – polska lekkoatletka, tyczkarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, dziennikarze sportowi: Przemysław Babiarz, Michał Pol i Andrzej Person, Elżbieta Łebkowska – członkini Zarządu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska S.A. Wręczenie stypendiów odbyło się 27 listopada, podczas oficjalnej gali w Centrum Olimpijskim. Patronat honorowy nad galą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Fundusz Natalii Partyki
Celem Funduszu jest inspirowanie młodych sportowców do wytrwałości i walki o swój rozwój. W I i II edycji konkursu stypendia zdobyli między innymi: Maria Andrejczyk, która na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem, Bartosz Tyszkowski, który zdobył srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w pchnięciu kulą, Dominik Bury, mistrz Polski 2017 w biegach narciarskich oraz Renata Śliwińska, która zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Seniorów (kula) w Londynie w 2017 r. Program stypendialny Funduszu Natalii Partyki jest realizowany ze środków Jeronimo Martins Polska S.A.

– Sieć Biedronka od początku jest mocno zaangażowana w rozwój tego programu. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Fundusz N. Partyki, ponieważ wpisuje się on w strategię biznesową firmy, która zakłada wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie społeczne oraz reagowanie na potrzeby środowiska lokalnego. Jesteśmy dumni, że jako partner tego projektu możemy w wymierny sposób przyczynić się do sukcesów tych młodych i utalentowanych sportowców – podkreśla Anetta Jaworska-Rutkowska, przedstawiciel sieci Biedronka.

Lista stypendystów i ich krótkie portfolio dostępne są na stronie internetowej http://www.fundusznataliipartyki.pl/ w zakładce STYPENDYŚCI.

MANIFEST
UWIERZ W SIEBIE I WYGRAJ1

PREAMBUŁA
Na życie sportowca składają się wyjątkowe chwile, gdy stoi na podium. Jednak wielki sukces zawsze poprzedzają lata spędzone poza domem, daleko od rodziny i przyjaciół, tysiące godzin przeznaczone na intensywny trening i trzymanie odpowiedniej diety. Wiedza i doświadczenie trenerów, wsparcie finansowe, stypendia, opieka psychologów nie pomogą, jeśli młodzi sportowcy nie uwierzą w siebie. Rodzice, przyjaciele, społeczność lokalna, kibice mogą wesprzeć ich w budowaniu wiary w siebie. Dlatego mistrzyni paraolimpijska Natalia Partyka zwraca się do wszystkich, żeby udzielali im pomocy, szczególnie tym z nich, którzy mają trudny start. Przekazuje również młodym wyczynowcom przesłanie, tak aby mogli przebudzić się do zwycięstwa: uwierzcie w siebie i wygrajcie!

MANIFEST
„UWIERZ W SIEBIE I WYGRAJ"

1. Stawiaj sobie ambitne wyzwania.
2. Stwórz swój własny plan działania.
3. Realizuj go małymi krokami.
4. Pamiętaj – wszystko, co robisz, ma wpływ na końcowy wynik.
5. Wierz w siebie i w swoje umiejętności.
6. Pomagaj innym, dbaj o przyjaciół i graj fair.
7. Podpatruj najlepszych.
8. Ucz się na błędach, ciesz się z sukcesów.
9. Pokochaj to, co robisz. Sport to twoja pasja!

UWIERZ W SIEBIE I WYGRAJ!

pr

Data publikacji: 05.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.