Data dodania: 23.01.2018

Gollob walczy z bólem Chinach

Znany żużlowiec, Tomasz Gollob 22 stycznia wyruszył do Chin z Lotniska Chopina. Możliwy jest nawet kilkumiesięczny pobyt w chińskiej klinice w Nanning. Leczenie medycyną naturalną i zabiegi akupunktury mają pomóc w walce z bólami spastycznymi i usprawnić czynności fizjologiczne.

Indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i intensywną rehabilitację.

To pierwsza tak długa podróż zawodnika od momentu wypadku. Od razu został poddany wstępnym badaniom. Konsylium specjalistów zdecyduje o pierwszych dniach kuracji. Oprócz uszkodzonego rdzenia kręgowego 47-letni żużlowiec zmaga się również z wieloma innymi dolegliwościami, których nabawił się w trakcie długiej kariery. Lekarz z Polski który poleciał wraz z Gollobem ma zadbać, by miejscowi specjaliści dokładnie poznali wszystkie jego problemy zdrowotne. Czeka go także kilka oficjalnych spotkań m.in. z prezydentem miasta Nanning.

Nanning jest miastem partnerskim Grudziądza i wymiana lekarzy z tamtą kliniką trwa od kilku lat. Za przelot Golloba do Chin zapłaciła fundacja Polskiego Związku Motorowego a wizy załatwiono w dwa dni, wykazano więc dużą sprawność działania. Chińczycy zdecydowali, że pomogą, bowiem to strona chińska ma pokryć koszty leczenia.

Gollob to jedna z największych legend światowego żużla. Ma na koncie wiele medali zdobytych indywidualnie, ale i też z reprezentacją Polski.

em
Data publikacji: 23.01.2018 r.

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.