Data dodania: 01.02.2018

Gwiazdy wspierają piłkarzy po amputacjach przed Mistrzostwami Świata!

Kamil Grosicki, Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Łukasz Fabiański, Karolina Kowalkiewicz, Artur Szpilka, Cezary Pazura i Michał Pol wzięli udział w najnowszej kampanii Stowarzyszenia Amp Futbol.

Spot z udziałem gwiazd sportu i piłkarzy po amputacjach promuje ideę „piłki dla wszystkich" oraz występ kadry Amp Futbol na tegorocznych mistrzostwach Świata (www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/1843335762374898/).

– Niesamowite jest to, jak chłopaki z Amp Futbol grają w piłkę mając tylko jedną nogą – mówi Kamil Grosicki, który niedawno został Ambasadorem reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. – Ten tytuł jest dla mnie dużym wyróżnieniem, tym bardziej że Polacy należą do światowej czołówki w tej dyscyplinie. Mam nadzieję, że zarówno my, jak i oni, przy wsparciu kibiców, powalczymy w tym roku o medale Mistrzostw Świata – dodaje popularny „Grosik".

Ampfutbol to niezwykle dynamiczna i widowiskowa odmiana piłki nożnej. Reprezentacja Polski w tej dyscyplinie od kilku lat dynamicznie się rozwija. Na ostatnich Mistrzostwach Świata Polacy doszli aż do półfinału, a w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy zdobyli brązowy medal wygrywając pięć z sześciu meczów turnieju (z Francją 5:1, Belgią 4:0, Włochami 3:0, Irlandią 5:0 i Hiszpanią 3:1). Napastnik biało-czerwonych Bartosz Łastowski został również królem strzelców imprezy.

Najnowszy ampfutbolowy spot ma pomóc w szerzeniu informacji o sukcesach naszej kadry oraz w rozwoju tej widowiskowej i ciągle jeszcze młodej, dyscypliny w Polsce.

– Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do takiej akcji – mówi Łukasz Fabiański – jestem kibicem kadry Amp Futbol, śledziłem ich postępy i jest mi miło być pewną częścią tej reprezentacji, wspierać ją także mentalnie, korzystając przy tym z własnych doświadczeń – zdradza bramkarz kadry Adama Nawałki.

W naszym kraju dyscyplina obecna jest dopiero od 6 lat, a dla polskich zawodników ampfutbol jest pasją, dla której poświęcają pracę i rodzinę. W Turcji, z którą Polacy przegrali jedyny mecz na mistrzostwach, istnieją trzy ampfutbolowe ligi, których mecze transmitowane są w telewizji, dochodzi do transferów, również zagranicznych, a najlepsze kluby wypłacają swoim zawodnikom pensje. Nie dziwi więc to, że na finale mistrzostw Europy w Stambule pojawiło się ponad 41 000 kibiców.

Biało-czerwoni piłkarze po amputacjach szykują się do październikowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w meksykańskiej Guadalajarze. Polacy liczą na pozyskanie silnych sponsorów, którzy pozwolą im dalej rozwijać dyscyplinę, w spokoju przygotować się do mundialu i nawiązać skuteczną walkę o medale.

– Podziwiam pasję z jaką reprezentanci Amp Futbol podchodzą do sportu – mówi Marcin Gortat – to są tacy sami sportowcy jak my i liczę, że będą coraz bardziej dostrzegani i wspierani, bo z pewnością na to zasługują – dodaje zawodnik Washington Wizards.

Spot dostępny jest pod linkiem: www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/1843335762374898/

Stowarzyszenie Amp Futbol oraz reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach Amp Futbol składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom występującym i zaangażowanym w produkcję spotu.

Zapraszają też do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:
www.facebook.com/AmpFutbolPolska
https://twitter.com/AmpFutbolPolska

Zobacz galerię...
pr
Data publikacji: 01.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.