Data dodania: 14.02.2018

Najlepsi alpejczycy nagrodzeni w Rabce- Zdroju przez prezydenta Andrzeja Dudę

Prezydent Andrzej Duda był gościem honorowym pierwszego dnia VI Memoriału im. Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju, podczas którego na stoku rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i osoby z niepełnosprawnościami. Prezydent wziął udział w ceremonii dekoracji najlepszych sportowców, wręczył dyplomy i statuetki, a zawodnikom niepełnosprawnym nagrody ufundowane przez Małopolski Oddział PFRON.

Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. młodzież z Koła Terenowego PZG w Nowym Targu, Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie oraz z Fundacji HANDICAP Zakopane - SOSW Nowy Targ prowadzona przez Małgorzatę Tlałkę – wielokrotną mistrzynię Polski i Francji w narciarstwie alpejskim.

12 lutego w trakcie Memoriału w Stacji Narciarskiej Polczakówka–ski już po raz drugi z inicjatywy Małopolskiego Oddziału PFRON na stoku stanęły osoby z niepełnosprawnościami. – Rok temu formuła zawodów narciarskich została poszerzona o dodatkowe kategorie dedykowane zawodnikom z niepełnosprawnością. W tym roku możemy powiedzieć o progresie, ponieważ mamy więcej dzieci, które będą dzielnie walczyć i rywalizować na stoku. Bardzo cieszę się, że wydarzenie ma charakter integrujący. Dzięki Memoriałowi małopolscy narciarze mogą dziś wspólnie świętować i uczyć się historii – powiedziała podczas oficjalnego otwarcia Memoriału, Marta Mordarska – dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON, która w imieniu Zarządu Funduszu powitała licznie zebranych uczestników i kibiców.

- Dużo trenowałem na Jaworkach. Naprawdę nie spodziewałem się dwóch złotych medali. Skoczkom się nie udało, ale mi się udało. Chyba nadaję się na sportowca, jednak moim marzeniem jest dobrze pracować – powiedział bardzo poruszony swoim drugim zwycięstwem Łukasz Frączek. Zawodnik, swój pierwszy złoty medal zdobył w ubiegłym roku podczas Jubileuszowego Memoriału w Rabce-Zdroju. Drugie miejsce wywalczył Antoni Wiercioch (Fundacja HANDICAP Zakopane), medalista Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych - Austria 2017. Miejsce trzecie na podium zajął Rafał Świczkowski – Fundacja HANDICAP Zakopane. Wszyscy zawodnicy otrzymali gratulacje z rąk poseł Anny Paluch - organizatorki Memoriału oraz uczestniczących w wydarzeniu gości m.in. Jarosława Stawiarskiego - wiceministra sportu i turystyki, senatora Jana Hamerskiego oraz Ewy Przybyło - burmistrza Rabki-Zdroju.

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Joanna Kołdras / PFRON
Data publikacji: 14.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.