Data dodania: 21.02.2018

Maciej Lepiato wśród najlepszych pełnosprawnych sportowców

Mistrz paraolimpijski Maciej Lepiato wziął udział w konkursie skoku wzwyż podczas Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu. Podjął rywalizację z pełnosprawnymi rywalami, m.in. Sylwestrem Bednarkiem i uplasował się tuż za podium. Osiągnął wynik 212 cm.

- Niewiele mi zabrakło – czwarte miejsce na mistrzostwach Polski seniorów to też dobry rezultat. Niestety, strąciłem poprzeczkę na wysokości 216 cm, ale intensywnie trenuję, żeby w sezonie letnim takich sytuacji było jak najmniej – mówi Maciej Lepiato.

Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce to prestiżowe zawody, które odbyły się już po raz 62. W dniach 17-18 lutego sportowcy z całej Polski rywalizowali w kilkunastu konkurencjach na terenie Areny Toruń. Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski, współzawodniczył z najlepszymi, m.in. Sylwestrem Bednarkiem, brązowym medalistą mistrzostw świata, czy Norbertem Kobielskim, który wraz z innymi polskimi skoczkami zdobył srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lille.

Wśród skoczków wzwyż z niepełnosprawnością Lepiato nie ma sobie równych – jest aktualnym rekordzistą świata, dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim, czterokrotnym mistrzem świata i wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski.
Od 2014 roku jest stypendystą programu Renault Handisport Team, a od 2017 r. ambasadorem akcji #pomagajrzeczowo (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa sportowcom z niepełnosprawnością. Obecnie przygotowuje się do lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych. Odbędą się one w sierpniu w Berlinie.

pr, fot. Renault Polska

Data publikacji: 21.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.