Data dodania: 22.02.2018

Puchar Świata w Podnoszeniu Ciężarów Osób z Niepełnosprawnością – trzy medale Polaków!

Udany start zaliczyli reprezentanci Polski na początku sezonu, podczas Pucharu Świata w Podnoszeniu Ciężarów Osób z Niepełnosprawnością, który odbywał się w dniach 17-22 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do Dubaju wybrała się, pod wodzą trenera Mariusza Oliwy, czteroosobowa reprezentacja Polski, która wywalczyła trzy medale po jednym kolorze z każdego krążka.

Złoto wywalczyła niezawodna Justyna Kozdryk / Start Radom, która wygrała kategorię 45 kg. Nasza reprezentantka zaliczyła wszystkie trzy podejścia zaliczając w pierwszym 86 k,g w drugim 88 kg oraz w trzecim podejściu 90 kg.

Brązowy medal wywalczył Sławomir Szymański / Start Wrocław w kategorii wagowej 49 kg. Były rekordzista Europy juniorów zaliczył ciężar 123 kg i podobnie jak Justyna zaliczył wszystkie trzy podejścia. Pierwsza podejście do 116 i drugie do 118 kg.

Doskonale spisał się Sebastian Świtoński / Hałas Team Strzelin, który wywalczył drugie miejsce w kategorii wagowej 65 kg wśród juniorów i ósme wśród seniorów, podnosząc sztangę ważącą 118 kg. W trzeciej próbie Sławek podchodził jeszcze do ciężaru 126 kg, ale niestety próba nie została zaliczona. Wynik jaki uzyskał zawodnik, znacznie odbiegał od jego rekordu życiowego, ale niestety sędziowanie na zawodach IPC jest bardzo rygorystyczne i nawet minimalne błędy techniczne zostają wyłapane przez sędziów.

Ostatni z naszych reprezentantów Michał Salwa / Start Wrocław uplasował się na wysokim szóstym miejscu w kategorii wagowej 107 kg, zaliczając - podobnie jak Justyna Kozdryk i Sebastian Świtoński - wszystkie trzy podejścia. Pierwsza próba zaliczona została na ciężarze 156 kg, następnie 160 kg i ostatecznie w trzeciej próbie 163 kg.

Nasi ciężarowcy z niepełnosprawnością bardzo udanie zatem rozpoczęli sezon wracając z Pucharu Świat w Dubaju z trzema medalami. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi udanego startu.

Grzegorz Leski
Data publikacji: 22.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.