Data dodania: 26.02.2018

XII Puchar Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w klasie Monotyp XV

W niedzielę, 25 lutego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano kolejne w tym sezonie zimowym integracyjne regaty bojerowe.

Tradycyjnie gościny i sprzętu udzieliło bezpłatnie MCŻiTW, a cała kadra pracowała na zasadzie wolontariatu. Po Mistrzostwach Polski rozegranych poprzedniego dnia nastroje wśród organizatorów i zawodników, którzy przyjechali z różnych dalekich miejscowości w Polsce (Śląsk, Gorzów Wielkopolski, Gdańsk itp.) z nadzieją, że rozegrają Mistrzostwa, a potem przez kilka dni potrenują, nie były optymistyczne. Wszystko wskazywało, że po jednym dniu będą wracać do swoich domów. Pomimo niewielkich szans na rozegranie regat organizatorzy nie zrezygnowali i udało się.

Warunki były gorsze niż poprzedniego dnia. Ponieważ wiatr był słaby 2 B, z wielkim trudem rozegrano trzy wyścigi. Dwa pierwsze wygrał Leszek Król i tym samym zrewanżował się za czwarte miejsce, które zajął poprzedniego dnia w Mistrzostwach Polski. Trzeci wyścig wygrał Andrzej Bury, co dało mu drugie miejsce w tej klasie. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.

Jeżeli warunki lodowe się poprawią organizatorzy zamierzają rozgrywać kolejne regaty bojerowe. Ogłoszenia o regatach będą zamieszczać na stronie internetowej www.msz.org.pl.

Wyniki:
1. Leszek Król, Krystyna Gal
2. Andrzej Bury, Mirosław Piotrowski
3. Adam Wójtowicz, Renata Stolarska

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Marek Winiarczyk

Data publikacji: 26.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.