Data dodania: 26.02.2018

Ekstremalna wyprawa z charytatywnym celem

Czworo tytanów Rafał, Magda, Robert i Piotr będzie reprezentować Polskę w odbywającej się w Chile w dniach od 17-30 listopada 13 edycji Patagonian Expedition Race. Jest to ekstremalna wyprawa przez nieodkryte tereny południowej Patagonii.

Niepowtarzalna trasa prezentowana jest 24 godziny przed zawodami, którą pokonuje się maksymalnie w ciągu 10 dni korzystając z kajaka, roweru górskiego, wspinając się po górach itp. Drużyny składające się z czterech zawodników – co najmniej jeden mężczyzna i jedna kobieta – często przemierzają setki kilometrów nie spotykając żadnych oznak życia.

Kluczowe dla ukończenia Patagonian Expedition Race będą praca zespołowa i umiejętności nawigacyjne, bo używać wolno tylko mapy i kompasu.

Polska czwórka stanowiąca drużynę Spirit of Poland to nietuzinkowi zawodnicy mają za sobą doświadczenie w pracy w elitarnych jednostkach specjalnych. Rafał był już kapitanem polskiej ekipy na Patagonian Expedition Race w 2016. Magda zajęła 6 miejsce wśród kobiet w ośmiogodzinnym biegu przeszkodowym Europe Toughest Mudder, Robert jest zdobywcą Mount Blanc, skoczkiem spadochronowym i nurkiem. Natomiast Piotr bierze udział w ultratriathlonach a na co dzień służy w wymagającej jednostce wojskowej.

Celem uczestnictwa w Patagion Expedition Race, oprócz satysfakcji, jest pomoc w zakupie protezy nogi dla 12-letniego Jakuba. Aby mógł prawidłowo chodzić konieczna jest częsta ich wymiana.

Ponieważ jest to pierwsza taka inicjatywa tej drużyny nie jest jeszcze do końca postanowione jaka to będzie forma pomocy, na tym etapie przygotowań jest to zbieranie kilometrów podczas treningów.

Poczynania polskiej ekipy można obserwować na patagonia2018.pl i na fanpage'u zespołu.
kat

Data publikacji: 26.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.