Data dodania: 19.03.2018

Ciężarowcy zintegrowali się w Żywcu

W Hali Sportowej ZMGE w Żywcu w terminie16-17 marca odbyły się XV Ogólnopolskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Piątek był dniem zakwaterowania i ważenia zawodników. Po odprawie technicznej uczestnicy zasiedli do uroczystej, integracyjnej kolacji.

W sobotę o godz. 10.00 zawody oficjalnie otworzyli poseł na Sejm Jacek Falfus, burmistrz Żywca – Antoni Szlagor, dyrektor PGE Energii Odnawialnej – Odział ZEW Porąbka-Żar - Jakub Kliś i prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Stanisław Hańderek, 

W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z klubów sportowych: Start Tarnów, KS Skarpa Bytom, Start Katowice, IKS AWF Warszawa, Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śl., Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy z Łodygowic oraz zawodnicy niezrzeszeni.

Kobiety rywalizowały w kategorii Open, a mężczyźni pełnosprawni / niepełnosprawni w dwóch grupach podzielonych na kategorie wagowe od 49 do 107+. Zmagania rozpoczęły kobiety. Rywalizację zawodniczek z niepełnosprawnością wygrała Magdalena Konior reprezentantka Stowarzyszenia Eurobeskidy, pojedynek zawodniczek pełnosprawnych – Natalia Wencel z Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śl.

Następnie wyciskanie sztangi rozpoczęła grupa mężczyzn z niepełnosprawnością - od najlżejszej kategorii wagowej, tj.49 kg do 72 kg. Wygrał ją Rafał Wit  – Start Katowice, drugie miejsce Marcin Górski – IKS Warszawa, trzecie Piotr Piętosa- Start Katowice. Druga grupa to zawodnicy w kat. wag. od 72 kg. do 107+. W tej grupie najlepszym zawodnikiem w kategorii osób z niepełnosprawnością został Dawid Lange, drugie miejsce zajął Artur Lis - Start Tarnów, a trzecie – Dariusz Wandzel reprezentant  Stowarzyszenia Eurobeskidy.

W grupie osób pełnosprawnych, najlepszy w kategorii do 72 kg. okazał się Michał Habiciak. W grupie zawodników od 80 do +107 kg zwyciężyl Marcin Dulko - Skarpa Bytom, przed Dawidem Florczykowskim – Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śl. I Michałem Krętoszem. Nad prawidłowym przebiegiem wyciskania sztangi leżąc  czuwali sędziowie i obsługa techniczna, a nad całością i końcowymi wynikami - sędzia główny Piotr Tomaszek.

Po zakończeniu zawodów nastąpiło ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii. Zawodnicy za miejsca na podium otrzymali dyplomy, medale, nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali dyplom za udział i pamiątkową koszulkę. Wśród nienagrodzonych zawodników rozlosowano nagrody rzeczowe.

Dla najlepszych zawodników puchary ufundowali: senatorowie – Andrzej Kamiński i Tadeusz Kopeć, posłowie na Sejm Jacek Falfus i Kazimierz Matuszny oraz burmistrz Żywca – Antoni Szlagor.

Organizatorzy - Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy dziękują wszystkim zawodnikom za udział, sportową rywalizację i dobre wyniki, życząc coraz lepszych i połamania sztangi. Mają też nadzieję, że ze wszystkimi spotkają się za rok.

Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz galerię...

pr, fot. Eurobeskidy

Data publikacji: 19.03.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.