Data dodania: 18.04.2018

Łukasz Fabiański ambasadorem bramkarzy reprezentacji Polski Amp Futbol!

Łukasz Fabiański został ambasadorem bramkarzy reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Fabian poznał się z „jednorękimi” bramkarzami Amp Futbol na wspólnym treningu oraz na spotkaniu w Warszawie, na którym nie zabrakło żartów i rozmów o przygotowaniach do Mistrzostw Świata. Kadrowicze Amp Futbol, podobnie jak reprezentanci Adama Nawałki chcą w tym roku powalczyć o mundialowe medale.

– Podziwiam zaangażowanie ampfutbolowych bramkarzy i to jak mimo trudności, godnie reprezentują nasz kraj dając z siebie wszystko, a to są wartości z którymi ja też się utożsamiam. Cieszę się, że miałem okazje spotkać się z chłopakami i trochę porozmawiać. To świetni ludzie i trzymam za nich kciuki. – mówi Fabiański.

Bramkarz Swansea dołączył do Kamila Grosickiego i Roberta Lewandowskiego, którzy również wspierają piłkarzy po amputacjach. Reprezentacja Polski Amp Futbol już teraz należy do najlepszych drużyn na świecie. Biało-czerwoni w październiku, w świetnym stylu zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy, a na ostatnich Mistrzostwach Świata dotarli aż do półfinału imprezy. Duża w tym zasługa właśnie polskich bramkarzy, którzy w osobie nowego ambasadora, zyskają dodatkowe wsparcie i motywację do jeszcze cięższej pracy.

- Łukasz Fabiański to świetny bramkarz, ale też świetny człowiek. Jego wsparcie i doświadczenie na pewno pomoże nam w przygotowaniach do Mistrzostw Świata. – mówi Jakub Popławski, który bronił polskiej bramki podczas ampfutbolowego EURO. – Odniosłem wrażenie, że ostatnie spotkanie było ważne nie tylko dla nas, ale też dla Łukasza. Mam nadzieję, że ta współpraca pomoże nie tylko nam, ale też Fabianowi w dobrym występie na mundialu!

W ampfutbolu bramkarze mają tylko jedną rękę, a piłkarze z pola tylko jedną nogę. Świetna gra i nagrody zdobywane przez polskich golkiperów na międzynarodowych imprezach to zasługa między innymi Marka Dragosza – pierwszego trenera reprezentacji.

- Amp Futbol jest ważną częścią mojego życia ale od ponad 20 lat zajmuję się również treningiem bramkarskim w zwykłej piłce. – zdradza Marek Dragosz – Właśnie dlatego szczególnie cieszę się na tę współpracę i wierzę, że ci wszyscy świetni ludzie – zarówno Łukasz, jak i moi podopieczni - wyniosą z niej mnóstwo fantastycznych wartości.

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach po wielkim sukcesie odniesionym podczas październikowych mistrzostw Europy w Turcji (pięć zwycięstw w sześciu meczach i brązowy medal turnieju) szykuje się już do mistrzostw świata, które odbędą się na przełomie października i listopada w Guadalajarze. W ramach przygotowań ampfutboliści trenują indywidualnie i w klubach, spotykają się na zgrupowaniach kadry oraz biorą udział w meczach towarzyskich i turniejach. Głównym punktem przygotowań będzie wrześniowa VII edycja międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup w Warszawie.

– Mam nadzieję, że przed mistrzostwami spotkam się jeszcze z chłopkami na boisku. Chętnie poprowadzę dla nich trening i pomogę w przygotowaniach do mundialu. Trzymam za nich oba kciuki! – kończy Fabian.

Wideo ze spotkania Łukasza Fabiańskiego z bramkarzami Amp Futbol Polska: 

https://www.facebook.com/AmpFutbolPolska/videos/1954629454578861/

https://youtu.be/ZFRH_zTt9oU

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska:

www.facebook.com/AmpFutbolPolska

https://twitter.com/AmpFutbolPolska

https://www.instagram.com/ampfutbol/

pr

Data publikacji: 18.04.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.