Data dodania: 20.04.2018

Miłośnicy kręgli i cymbergaja po raz kolejny spotkali się w Kaliszu

Dziewiąta już edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych z Południowej Wielkopolski odbyła się 19 kwietnia. Zawody podobnie jak wszystkie poprzednie, przeprowadzono w kaliskiej kręgielni „Amnezja".

Co roku turniej ten odbywa się w okresie wiosennym i jest traktowany jak rozpoczęcie sezonu sportowego dla zawodników z niepełnosprawnością z Kalisza i Ziemi Kaliskiej. Organizatorami zawodów byli, podobnie jak w latach poprzednich, Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Bastion” działający przy Fundacji „Miłosierdzie”. Honorowym patronem i fundatorem pięknych pucharów był prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński.

W tegorocznej edycji dział wzięło 13 drużyn, łącznie 65. zawodników. Były to dwa WTZ i Klub „Bastion” z Kalisza, ŚDS „Tulipan” i  SOSW nr 1 również z Kalisza, ŚDS Nowe Skalmierzyce, WTZ Kuźnica Grabowska, WTZ Pisarzowice, WTZ Przygodzice, WTZ Odolanów, WTZ Doruchów, ŚDS Kuźnica Grabowska i WTZ Ostrzeszów.

Wśród obecnych gości znaleźli się m.in. Janusz Sibiński, naczelnik Wydz. Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu, Zbigniew Włodarek, wiceprzewodniczący Rady Miasta, radna Kamilę Majewską, kierownik Działu Rehabilitacji MOPS Anna Skowrońska oraz przedstawiciele władz Fundacji - Lech Nowaka - sekretarz Zarządu i Jan Szczepankiewicz - przewodniczący Rady Nadzorczej.

Wyniki zawodów były następujące:

Drużynowo:

I miejsce SOSW nr 1 im. J. Korczaka w Kaliszu (Mateusz Pentner, Łukasz Morzyński, Katarzyna Marucha)

II miejsce WTZ Odolanów (Dawid Chudy, Paweł Piątkowski, Paweł Stryjak)

III miejsce WTZ Kuźnica Grabowska (Jacek Misiak, Leszek Szymenfeld, Jacek Lewek)

Indywidualnie

kręgle:

1. Mateusz Pentner - SOSW nr 1 Kalisz

2. Zbigniew Cicharski - ŚDS Nowe Skalmierzyce

3. Paweł Ulichnowski - WTZ Przygodzice

cymbergaj:

1. Anna Chaładyn WTZ Kalisz

2. Edyta Kawecka - KSON "Bastion" Kalisz

3. Weronika Sikorska - WTZ Przygodzice

Tekst i fot. Mariusz Patysiak

Zobacz galerię...

Data publikacji: 20.04.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.