Data dodania: 30.04.2018

Trzech szermierzy z trzema medalami i drużynowym złotem!

Wspaniale zaprezentowali się polscy szermierze na wózkach na Pucharze Świata w Montrealu. Złoto i trzy razy brąz to imponujący dorobek!

Medalowy dorobek otworzył Michał Nalewajek, stając na najniższym stopniu podium w zmaganiach florecistów kategorii A. W jego ślady poszli wyraźnie zmotywowani Norbert Całka (szpada, kategoria A) i Grzegorz Lewonowski (szpada, kategoria B), którzy do dorobku biało-czerwonych dołożyli kolejne brązowe krążki.

Najtrudniejszy i najszczęśliwszy  był ostatni dzień zmagań. Całka, Lewonowski i Nalewajek (wszyscy IKS AWF Warszawa) wywalczyli złoto w zmaganiach drużynowych w szpadzie, w finale sensacyjnie pokonując 45:42 Francję. Na najniższym stopniu podium stanęła Tajlandia.

W Kanadzie o medale walczyli reprezentanci 1.5 krajów. Poziom był wysoki, mimo, że brakowało kilku czołowych drużyn (Rosji, Włoch, Ukrainy, czy Chin).

pr, fot. Sebastian Koziejowski

Zobacz galerię...

Data publikacji: 30.04.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.