Data dodania: 14.05.2018

W biegu bez barier wszyscy równi

12 maja na Malcie w Poznaniu odbyła się siódma edycja charytatywnego Biegu Na Tak, który zorganizowało Stowarzyszenie Na Tak. Wydarzenie było objęte patronatami pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych i prezydenta Poznania. Celem biegu było pozyskanie środków na letni wypoczynek dla 200 dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Bieg Na Tak to wydarzenie sportowe ukierunkowane na upowszechnianie postaw równości oraz wzajemnego szacunku. Partnerem inicjatywy jest działająca w Niemczech Fundacja Evangelisches Johannesstift. Bieg został zrealizowany dzięki wsparciu PFRON, Miasta Poznań oraz darczyńców.

Pogoda dopisała, więc chętnych do stawienia czoła temu sportowemu wyzwaniu nie brakowało. Był bieg dla dzieci do lat 5 na dystansie 200 metrów, bieg na 400 metrów dla dzieci w wieku 6-8 lat, bieg dla dzieci w wieku 9-12 lat na dystansie 800 metrów, bieg bez barier na 800 i 1500 metrów dla osób z trudnościami w poruszaniu się, a także biegi na dłuższych dystansach – Fun Run na 5,7 km, Run of Spirit na 11,4 km oraz Nordic Walking na 5,7 km. W biegu bez barier uczestniczyły osoby z różnymi niepełnosprawnościami, dzieci i osoby pełnosprawne. W tym biegu wszyscy byli równi i wszyscy siebie nawzajem dopingowali.

Dla uczestników przygotowano rozmaite atrakcje rekreacyjne – dmuchane zjeżdżalnie, puszczanie baniek, gry i zabawy. Wystąpił działający przy Stowarzyszeniu Na Tak zespół taneczny "Promyk", umiejętności artystyczne prezentowały również inne zespoły. Zwycięzców Biegu Na Tak nagrodzono pucharami, medalami i dyplomami. 

Tekst i fot. Karolina Kasprzak

Zobacz galerię...

Data publikacji: 14.05.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.