Data dodania: 26.05.2018

Dobry występ polskich parabadmintonistów na turnieju w Czechach

Julia Bolibrzuch (MOSiR Kędzierzyn-Koźle) zdobyła dwa złote medale w kategorii juniorów na Czech Para-Badminton Open: w singlu oraz w deblu w parze z Magdaleną Kozerą z Imielina. Natomiast wśród dorosłych zawodników najlepszy był zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle Jakub Sikorski, który do złota w singlu dorzucił brąz w deblu.

Zawody w Rousinovie koło Brna, które odbyły się w sobotę, 5 maja, to pierwsze w Czechach międzynarodowe zmagania parbadmintonistów. Okazuje się, że u naszych południowych sąsiadów gra sporo osób w badmintona na wózkach. Czesi stanowili najliczniejszą grupę zawodników na turnieju. Było jeszcze troje Austriaków i pięcioro graczy z Polski.

Wśród juniorów najlepiej spisała się Julia Bolibrzuch, która pokonała wszystkich swoich rywali nie tracąc nawet seta. Jakub Sikorski, najtrudniejszy pojedynek stoczył z Austriaczką Henriett Koosch, licencjonowaną zawodniczką. Henriett urwała naszemu wózkarzowi jednego seta, ale resztę pojedynków Jakub rozstrzygnął zdecydowanie na swoją korzyść.

Całemu turniejowi przyglądał się ambasador Japonii (gospodarza igrzysk w 2020) w Czechach, pan Toru Furugori, który wręczał na koniec turnieju medale i nagrody.

Juniorzy singiel:

 1. Julia Bolibrzuch (MOSiR Kędzierzyn-Koźle)
 2. Magdalena Kozera (MKS Imielin)
 3. Dita Brabcova (Badminton Sharks Brno)

Juniorzy debel:

 1. Julia Bolibrzuch / Magdalena Kozera (MOSiR Kędzierzyn-Koźle / MKS Imielin)
 2. Joanna Sadlik / Anna Wolny (MKS Imielin)
 3. Dita Brabcova / Silvie Chladkova (Badminton Sharks Brno)

Seniorzy singiel:

 1. Jakub Sikorski (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
 2. Lukáš Šembera (Badminton Sharks Brno)
 3. Alexander Hanisch (WBH Wien Para-Badminton)

Seniorzy debel:

 1. Alexander Hanisch / Alexander Postl-Znidarcic (WBH Wien Para-Badminton)
 2. Lukáš Šembera /Jiří Vrba (Badminton Sharks Brno)
 3. Zdeněk Krupička / Jakub Sikorski (Badminton Sharks Brno / MMKS Kędzierzyn-Koźle)

pr, fot. MMKS Kędzierzyn-Koźle

Data publikacji: 26.05.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.