Data dodania: 10.05.2018

Polski rekord świata juniorów na Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym w Korei Płd.!

Kacper Pierzyński, osiemnastolatek reprezentujący klub Start Gorzów ustanowił 10 maja rekord świata juniorów w konkurencji P5 10 m pistolet. Wynikiem 346pkt. pobił swój własny rekord ustanowiony podczas tegorocznego Grand Prix w Szczecinie. Rywalizację w Cheongju ukończył w tej konkurencji na 9 miejscu.

- Kacper strzela na swoim poziomie. Jest młody i perspektywiczny. Wszystko przed nim – chwali debiutanta mistrzostw świata trener reprezentacji Marek Marucha. 

Ostatni dzień startów polskiej reprezentacji podczas koreańskich mistrzostw świata był najlepszy z dotychczasowych. W konkurencji P5 10 m pistolet standard (konkurencja nieparaolipmijska) w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż trzech polskich zawodników. Szymon Sowiński (Start Zielona Góra) „wystrzelał” 8 miejsce, Pierzyński był 9, a Filip Rodzik (Skorpion Polkowice) 10. Sławomir Okoniewski (Start Szczecin) uplasował się na 20 pozycji.

W konkurencjach paraolimpijskich (pistolet P1, P3, P4, P5 karabin R6) Polacy plasowali się poza pierwszą dziesiątką i nie nawiązali kontaktu ze światową czołówką. Poziom zawodów był bardzo wysoki i dominowali przede wszystkim Azjaci: Chińczycy i Koreańczycy. Dlaczego Polacy wypadli poniżej oczekiwań?

- Składa się na to milion czynników. Nie zawsze jest się w czołówce. Trzeba się zastanowić, pomyśleć, przeanalizować i wyciągnąć wnioski – przyznaje trener Marucha.

Polscy zawodnicy mają jeszcze szanse na zdobywanie kwalifikacji podczas tegorocznych zawodów Pucharu Świata we Francji i przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Australii.  

W Mistrzostwach Świata w koreańskim Cheongju (1-12 maja) uczestniczy 221 sportowców z 46 krajów. 

pr, fot. PKPar

Zobacz galerię...

Data publikacji: 10. 05.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.