Data dodania: 14.06.2018

Łukasz Fabiański zrobił niespodziankę niepełnosprawnym dzieciom!

Łukasz Fabiański zaprosił na mecz Litwą młodych niepełnosprawnych piłkarzy z Akademii Amp Futbol. Zaraz po meczu bramkarz reprezentacji Polski niespodziewanie wszedł na trybuny, żeby porozmawiać z zaproszonymi dziećmi i przekazać im swoje rękawice.

– Telefon z informacją o tym, że sam Łukasz Fabiański zaprasza nas na mecz był dla nas dużym zaskoczeniem – mówi Łukasz Kacprzak trener Akademii Amp Futbol. – Kiedy jednak zobaczyliśmy, że „Fabian” wchodzi na trybuny i idzie prosto do nas ze swoimi rękawicami byliśmy w szoku! – dodaje.

Na zaproszenie bramkarza reprezentacji Polski na meczu pojawili się piłkarze, którzy trenują w pierwszej w Polsce szkółce piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi – Akademii Amp Futbol Varsovia – oraz młodzi zawodnicy po amputacjach, uczestnicy ogólnopolskich zgrupowań Junior Amp Futbol.

Fabiański od niedawna jest ambasadorem bramkarzy reprezentacji Polski Amp Futbol, a teraz postanowił pomóc również ampfutbolowym juniorom. Przekazane przez golkipera rękawice zostaną wystawione na aukcję, która pomoże zawodnikom Akademii w wyjeździe na obóz wakacyjny.

– Bardzo dziękujemy Łukaszowi za tę świetną niespodziankę i pomoc. W naszej akademii i na zgrupowaniach cały czas czekamy na nowych zawodników. Dołączcie do nas! – dodaje trener Kacprzak.

  • Udział w zgrupowaniach Junior Amp Futbol oraz w treningach Akademii jest bezpłatny.
  • Na zgrupowania juniorskie Junior Amp Futbol Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież z całej Polski w wieku 5-18 lat, po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki.
  • Na treningi Akademii Amp Futbol Stowarzyszenie zaprasza dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi z Warszawy i okolic.
  • Amp Futbol Polska prowadzi również stałą ogólnopolską rekrutację dorosłych zawodników amp futbol.

Zgłoszenia i informacje:

rekrutacja@ampfutbol.pl

+48 669 982 629

pr, fot. Amp Futbol Polska

Zobacz galerię...

Data publikacji: 14.06.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.