Data dodania: 16.07.2018

Jasiek Mela wspiera akcję Pomagajrzeczowo

Jasiek Mela, polski podróżnik i zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej, wspiera akcję #pomagajrzeczowo, której celem jest pomoc sportowcom z niepełnosprawnościami. Internetowa platforma stworzona w ramach programu Renault Handisport Team umożliwia kontakt między niepełnosprawnymi sportowcami a osobami, które mogą im zaoferować potrzebny sprzęt.

- Niepełnosprawność nie musi być barierą w realizowaniu sportowych pasji i myślę, że moja historia jest tego dobrym przykładem. Czasem większym problemem mogą się okazać zewnętrzne ograniczenia, jak brak potrzebnego sprzętu. Cieszę się, że mam okazję zaangażować w akcję #pomagajrzeczowo, dzięki której sportowcy z niepełnosprawnością mogą otrzymać wsparcie, którego potrzebują – mówi Jasiek Mela.

Jak działa akcja #pomagajrzeczowo? Sportowiec z niepełnosprawnością na stronie renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo/ zamieszcza ogłoszenie, gdzie w opisuje siebie, swoje osiągnięcia i sportowe marzenia oraz wskazuje, jakie są jego potrzeby, np. sportowe buty, narty czy rakieta tenisowa. Następnie firma lub osoba, która chce wesprzeć zawodnika, kontaktuje się z nim bezpośrednio za pomocą poczty elektronicznej. Nazwa akcji brzmi #pomagajrzeczowo, by zwrócić uwagę to, że pomoc ma charakter rzeczowy, a nie finansowy.

- Jasiek Mela to osoba niezwykle zdeterminowana do osiągania celów, które sobie wyznacza. Może stanowić źródło inspiracji oraz motywacji dla sportowców i nie tylko dla nich. Dlatego tak cenne jest jego wsparcie dla akcji #pomagajrzeczowo – mówi Agata Szczech, dyrektor komunikacji Renault Terytorium East.

Jasiek Mela jest najmłodszym zdobywcą obu biegunów (północnego i południowego) w ciągu jednego roku, a także pierwszym niepełnosprawnym, który tego dokonał. Założył również Fundację Poza Horyzonty. Niedawno rozpoczął współpracę z Renault przy nowej kampanii reklamowej.

Jasiek Mela jeździ Renault Espace w wersji Intiale Paris. Umowa o współpracy została podpisana na rok.

pr, fot Renault

Data publikacji: 16.07.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.