Data dodania: 31.07.2018

Igor Sikorski mistrzem Polski w kategorii wakeboard seated!

W ostatni weekend po raz pierwszy zawodnicy Avalon Extreme stanęli do walki w kategorii sitwake podczas wake’owych Mistrzostw Polski! Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego sportowcy z niepełnosprawnością mogli zawalczyć o oficjalny tytuł mistrza kraju.

Sitwake – czyli „siedząca” wersja wakeboardingu dla osób z niepełnosprawnością to widowiskowa dyscyplina wodna, która oficjalnie po raz pierwszy pojawiła się na tegorocznych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy Avalon Extreme mogli wystąpić w ogólnopolskim rankingu, stając na podeście także obok najlepszych polskich pełnosprawnych riderów. W kategorii wakeboard seated ambasadorzy Avalonu, czyli Igor Sikorski i Szymon Klimza nie pozostawili sędziom dużego wyboru i uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach.

To dobry znak dla Sikorskiego, który już 12 sierpnia wystartuje w Mistrzostwach Europy organizowanych w Mediolanie. Tuż za nimi miejsca zajęli zawodnicy sitwake’owej sekcji Avalon Extreme, czyli Krzysztof Stern (#3), Andrzej Ławniczak (#4) i Tomasz Biduś (#5).  Polska jest jednym z niewielu krajów, który ma w swoim oficjalnym rankingu taką klasę zawodów. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce zaliczająca się do światowego rankingu, w której biorą udział zawodnicy z niepełnosprawnością .

- Mimo, że bardziej skupiam się na swojej zimowej dyscyplinie, w sitwake’u czuję się równie dobrze. Oficjalny tytuł mistrza Polski to bardzo duże wyróżnienie i cieszy mnie, że nasz wodny sport został w kraju dostrzeżony. Teraz zasięg naszych działań będzie się jeszcze bardziej poszerzał i kto wie, gdzie będziemy zdobywać tytuły wkrótce? – mówi ambasador Avalon Extreme, Igor Sikorski.

- Sitwake to zdecydowanie pasja, która zostanie ze mną najdłużej. Specjalizuję się raczej w sportach siłowych, ale ten jest niesamowitym połączeniem wytrzymałości i finezji. Srebrny medial na Mistrzostwach Polski to ogromny motywator do tego, by „seated wakeboard” opanować jeszcze lepiej i może sięgnąć po złoto Igora w przyszłym roku. – opowiada kolejny  ambasador Avalon Extreme, Szymon Klimza.

W kategorii sitwake mistrzostwa obfitowały w akrobacje na najwyższym poziomie. Obecny mistrz Polski podjął się z wykończeniem takich trików na desce jak m.in. 540 to blind na kickerze, frontside boardslide to backside boardslide na rooftopie i 360 na boxie. Klimza natomiast zawalczył z backrollem, któremu niestety tym razem nie dał rady – kolejna szansa na wykręcenie triku za rok!

Poza tegorocznymi Mistrzostwami Polski, wszyscy zawodnicy Avalon Extreme biorą udział w serii sitwake’owych warsztatów odbywających się przez całe lato. Szkolenia będą miały swój finał 25 sierpnia na tzw. Avalon Extreme Sitwake Challenge w Wake for Friends pod Warszawą. Podczas tych zawodów pełnosprawni sportowcy zmierzą się z niepełnosprawnymi riderami, a na widzów będzie czekać masa sportowych atrakcji i nie tylko! Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Filip Czerniec, zwycięzca tegorocznej kategorii Wakeboard OPEN, Jagoda Budek, wicemistrzyni Polski w surfingu i Jerome Elbrycht, francuski czempion kategorii seated z 2016 roku. Sponsorem wydarzenia jest sklep Wakeshop.pl.

Proszę zapamiętać: 25 sierpnia – Avalon Extreme SitWake Extreme Challenge, WakeForFriends, Adamów 18, Grodzisk Mazowiecki

Zgłoszenia do zawodów można wysyłać poprzez:
https://avalonextreme.pl/zgloszenie-uczestnictwa/

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/896186627259299/

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

pr, fot. Avalon Extreme

Zobacz galerię...

Data publikacji: 31.07.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.