Data dodania: 08.08.2018

Najlepsze ampfutbolowe reprezentacje zagrają w Warszawie na Amp Futbol Cup 2018!

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach już 8 i 9 września zmierzy się z najlepszymi europejskimi drużynami. Do Warszawy na ten prestiżowy turniej przylecą mistrzowie świata Rosjanie, wicemistrzowie Europy Anglicy oraz Włosi, Ukraińcy i Holendrzy. Amp Futbol Cup będzie ostatnim sprawdzianem Polaków przed październikowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w meksykańskiej Guadalajarze.

Biało-czerwoni – medaliści Mistrzostw Europy - liczą na pełne trybuny i żywiołowy doping, który pomoże im wygrać turniej i z dodatkową energią ruszyć na podbój Meksyku.

VII już edycja Amp Futbol Cup odbędzie się na warszawskim Bemowie, na stadionie przy ul. Obrońców Tobruku 11. Zmiana obiektu związana jest z coraz większym zainteresowaniem fanów ampfutbolowymi meczami.

Amp Futbol to niezwykle dynamiczna i widowiskowa odmiana piłki nożnej. Bramkarze mają tutaj tylko jedną rękę, a piłkarze z pola grają o kulach mając jedną nogę. Dynamika i tempo gry są bardzo wysokie, a ilość świetnych akcji, dryblingów i strzałów przewyższa niejeden mecz „zwykłej" piłki nożnej. Zresztą, jak wykazały testy siła strzałów zawodników ampfutbolowych jest taka sama, jak zawodników dwunożnych. To po prostu trzeba zobaczyć na żywo, co wiedzą kibice z innych krajów. Na finale ostatnich Mistrzostw Europy w Turcji było ponad... 41 000 kibiców, którzy żywiołowo dopingowali swój zespół i zostali na stadionie jeszcze długo po zakończeniu meczu.

– Z roku na rok na Amp Futbol Cup przychodzi coraz więcej kibiców, więc mamy nadzieję, że teraz po zdobyciu przez nas medali Mistrzostw Europy znowu padnie rekord frekwencji – mówi Łukasz Miśkiewicz, bramkarz reprezentacji Polski. – Wierzę w to, że głośny doping biało-czerwonych trybun pomoże nam wygrać ten turniej, a my odwdzięczymy się kibicom świetną grą na mundialu w Meksyku!

Wstęp na cały turniej Amp Futbol Cup będzie bezpłatny, a organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla całych rodzin oraz poprzedzający finał mecz piłkarskich gwiazd. Na trybunach oprócz kibiców spodziewać się można również znanych twarzy – trenerów i piłkarzy, którzy wspierają reprezentację Amp Futbol.

Nasza ampfutbolowa reprezentacja z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki. Na poprzednich Mistrzostwach Świata Polacy sensacyjnie dotarli aż do półfinału imprezy, a w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy zdobyli brązowe medale wygrywając pięć z sześciu meczów (z Francją 5:1, Belgią 4:0, Włochami 3:0, Irlandią 5:0 i Hiszpanią 3:1) i przegrywając jedynie w półfinale z późniejszymi mistrzami – Turcją (0:2). Dzięki tym wynikom Polacy trafili do pierwszego koszyka w trakcie losowania grup mundialu, w którym wylosowali Kolumbię, Japonię i Kostarykę.

– Amp Futbol Cup to będzie nasz ostatni i bardzo ważny sprawdzian przed mundialem. Warto przyjść, żeby zobaczyć ten szalenie dynamiczny i niebanalny futbol, zapraszam w imieniu swoim i chłopaków – mówi Marek Dragosz trener reprezentacji Polski. – Często powtarzamy, że jak się jedzie na Mistrzostwa Świata, to po to, żeby walczyć o mistrzostwo świata. Nie mówię tego, żeby rozpocząć pompowanie balona. Do Meksyku pojedziemy z dużą pokorą, tym bardziej że nasz zespół zmienił się od ostatniego mundialu, a nawet od ostatniego Euro. Chciałbym tylko, żebyśmy w każdym meczu Amp Futbol Cup i mundialu dali z siebie wszystko i żeby te mecze pozwoliły nam zbudować mistrzowski zespół.

Amp Futbol Cup 2018
Polska, Anglia, Holandia, Rosja, Włochy, Ukraina
8-9 września / Warszawa, OSiR Bemowo ul. Obrońców Tobruku 11 / wstęp wolny

Partner Główny Reprezentacji Polski: Grupa ENERGA
Oficjalni Sponsorzy: OSHEE i Robert Lewandowski
Oficjalni Partnerzy: forBET i NAC
Partner Medyczny: Ottobock Polska
Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, Clifford Chance i Mikirad
Turniej współfinansują: m.st. Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
Partnerzy Turnieju: Dzielnica Bemowo, OSiR Bemowo, Comunicativo, Protego Security

pr, fot. Paula Duda, Bartłomiej Budny
Data publikacji: 08.08.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.