Data dodania: 29.08.2018

Można pobiec, by pomóc!

W niedzielę 2 września w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach ruszy 6. edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. W tym roku w sztafecie weźmie udział aż 3000 zawodników z kilkuset firm – to o 500 więcej niż w roku minionym.

Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz, pomożesz". Ideą, która przyświeca organizatorom – Fundacji Poland Business Run - jest bowiem wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu.

Popularność biegu oraz towarzysząca mu wyjątkowa atmosfera, sprawiają, że z roku na rok przybywa nie tylko chętnych biegaczy, lecz także miast, które podejmują się organizacji biegu. W tym roku pięcioosobowe sztafety wyruszą w niedzielę łącznie w 9 miastach Polski: Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Rzeszowie.

Pracownicy dobierają się w 5-osobowe drużyny i wspólnie trenują, przygotowując się do biegu. Na starcie ramię w ramię stają menadżerowie, członkowie zarządu i pracownicy różnych działów, a osoby, które nie biegną, organizują transparenty i firmowy doping.

em
Data publikacji: 29.08.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.