Data dodania: 30.08.2018

Avalon Extreme Race Day Cup – wielki finał już 8 września!

Avalon Extreme Race Day Cup to wyjątkowe wyścigi samochodowe rozgrywane pod parasolem projektu Avalon Extreme. Od kwietnia pełnosprawni i niepełnosprawni kierowcy ścigali się walcząc o punkty, aby w 6. i ostatniej rundzie na Bemowie „zagrać" o najważniejsze trofeum.

Już 8 września na Bemowie odbędzie się finał wyścigowej serii Avalon Extreme Race Day Cup. Miłośnicy czterech kółek będą mieli okazję zobaczyć w akcji znakomitych kierowców, którzy przez całą serię walczyli o wyścigowe podium. Szósta runda jest jednocześnie finałem zawodów, który wyłoni najlepszych wśród niepełnosprawnych i pełnosprawnych uczestników. Sobotnie wydarzenie to jednak nie tylko wyścigi! Na widzów czekają specjalne pokazy samochodowe, freestyle motocross i co najważniejsze – wizyta polskiego mistrza kierownicy Krzysztofa Hołowczyca.

Popularny „Hołek" jest Ambasadorem Honorowym projektu, a na wizytę na warszawskim torze zabierze całą swoją „wyścigową świtę". Uczestnicy będą mogli podziwiać specjalnie przygotowane przez Hołowczyca Porsche Homa RS, które w lipcu gościły na kultowym Goodwood Festival of Speed. Te wspaniałe maszyny będzie można zobaczyć nie tylko w wersji statycznej, bo ambasador zabierze je także na specjalną jazdę pokazową.

W sobotę 8 września na warszawskim Bemowie fani motosportu na pewno nie będą zawiedzeni! Wydarzenie zainteresuje każdego pasjonata motoryzacji bez względu na wiek i doświadczenie. W ten dzień stolica będzie pachniała rozgrzanym asfaltem i brzmiała „jak 8-cylindrowy boxer".

Data: 8.09.2018 (sobota)
Miejsce: Warszawa-Bemowo
Atrakcje:
• Pokazy akrobacji na motocyklach (FMX)
• wystawa aut po tuningu
• wystawa aut rajdowych oraz driftowych
• wystawa motocykli i kartów
• miasteczko dealerskie
• strefa targowa techniki samochodowej
• Strefa kids – impreza przyjazna dla rodzin z dziećmi.
o Dmuchany plac zabaw z opieką animatora dziecięcego
o Malowanie samochodów
• Gość specjalny: gwiazda motosportu Krzysztof Hołowczyc
• Konkursy z nagrodami

Bilety:
Bilet normlany - 20 zł.
Dzieci do lat 7, emeryci i renciści, osoby z niepełnosprawnością + asystent – wstęp bezpłatny
Uczniowie i studenci – 10 zł.

Więcej informacji na temat wydarzenia
https://www.facebook.com/events/2067160690196799/

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:
http://avalonextreme.pl/
https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

pr
Data publikacji: 30.08.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.