Data dodania: 30.08.2018

Biegiem na start – Kraków Business Run 2018

W niedzielę 2 września, o godzinie 10:30 z Rynku Głównego w Krakowie wystartuje po raz siódmy charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run. Aż 6000 osób, czyli 1200 pięcioosobowych sztafet pobiegnie wspólnie by pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Chęć pomocy potrzebującym oraz świetna atmosfera towarzysząca imprezie sprawiły, że w kilka minut do biegu zgłosiło się aż 5500 osób, a ze względu na duże zainteresowanie wkrótce zwiększono limit o kolejnych 500 miejsc. Wśród zgłoszonych są organizatorzy biegu – między innymi UBS, Luxoft, Radisson Blu, Cisco, Epam, KISS digital, General Electric.

Już w najbliższą niedzielę biegacze wystartują z krakowskiego Rynku Głównego. Pobiegną trasą wzdłuż Plant i otaczając Wawel, pokonają dystans 3,8 km. W tym czasie organizatorzy przewidują niewielkie utrudnienia w ruchu na odcinku od ul. Straszewskiego do św. Gertrudy i w okolicach Placu Wszystkich Świętych.

Wszystko po to, by dosłownie pomóc „stanąć na nogi" beneficjentom biegu. W tym roku impreza w Krakowie pomoże przynajmniej szesnastu osobom a wśród, których są między innymi Sylwia Kokot, Jerzy Sumara, Sławomir Wolski, Władysław Zachwieja oraz mała Wiktoria Jarmuziewicz.

- Chciałbym nareszcie wyjść z czterech ścian, marzę o tym, by pójść w góry. Bardzo potrzebuję protezy... Chcę zacząć znów aktywnie żyć – mówi jeden z beneficjentów Władysław Zachwieja, który aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim.

Tradycją biegu jest udział w nim Ambasadorów biegu – w tym roku w Krakowie pobiegną między innymi Adam Czerwiński, Mateusz Janicki, Adrianna Palka, Mateusz Ligocki, Jan Ciepiela oraz aktorzy niemal wszystkich krakowskich teatrów. Rafał Sonik, tak zachęca do udziału w imprezie: - Jestem aktualnie w Argentynie na czwartej rundzie Pucharu Świata – to mój drugi rajd po złamaniu nogi. Przełamuję tu moje obawy i ból jednak wiem, że Ci, którym służy Kraków Business Run o wiele bardziej potrzebują pomocy. Dlatego warto biegać, warto kibicować i warto im pomagać.

Na rzecz potrzebujących przeznaczony jest niemal cały dochód z opłat startowych. By zwiększyć skalę niesionej pomocy, zainicjowano też akcję „Pomagam Bardziej".

- Osoby, które chcą pomóc potrzebującym, a z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w biegu, mogą przyłączyć się do charytatywnej zbiórki środków. Fundusze zebrane w ten sposób zostaną przekazane na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne i psychologiczne osób po amputacjach. Rachunek jest prosty – im więcej pieniędzy zbierzemy, tym większej liczbie osób uda nam się pomóc – mówi Agnieszka Pleti, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

W ramach „Pomagam Bardziej" biegacze oraz wszyscy, którym nie jest obojętny los beneficjentów biegu jeszcze do 2 września, do godziny 12:00, mogą dokonywać dobrowolnych wpłat. Wystarczy wejść na stronę www.polandbusinessrun.pl, wybrać miasto oraz drużynę i za jej pośrednictwem dokonać wpłaty. Zespół, który zbierze w ten sposób najwyższą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną w tym roku przez Dawida Wolińskiego.

PROGRAM IMPREZY – 2 września 2018

9:30 – Powitanie sponsorów i organizatorów biegu
9:50 – Przedstawienie beneficjentów
10:15 – Rozgrzewka
10:30 – Start
10:40 – Druga rozgrzewka
12:15 – Wręczenie symbolicznego czeku
12:30 – Ogłoszenie wyników
13:30 – Zakończenie Kraków Business Run

Kraków Business Run jest częścią wielkiej ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbędzie się tego samego dnia w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie oraz w Rzeszowie.

***
Organizatorzy Kraków Business Run 2018: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KISS digital, General Electric, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

pr, fot archiwum organizatorów
Data publikacji: 30.08.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.