Data dodania: 03.09.2018

6000 biegaczy i prawie 440 tys. zł dla potrzebujących

W niedzielę 2 września, 6000 osób „wybiegało" w Krakowie pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W siódmej edycji Kraków Business Run udało się zebrać dokładnie 438 210 zł. 6000 biegaczy rywalizowało ze sobą w 1200 pięcioosobowych zespołach, składających się z przedstawicieli kilkuset małopolskich firm.

Wszyscy oni łącznie zebrali kwotę 438 210 zł, przy czym 402 570 zł pochodzi z opłat startowych, a 35 640 zł uzyskano w akcji Pomagam Bardziej.

Trasa siódmej edycji Kraków Business Run wiodła z Rynku Głównego, ulicą Sławkowską na Planty, bulwarami otaczała Wawel, a następnie ulicą Grodzką Wiślną wracała na Rynek. Dystans biegu to 3,8 km dla każdego uczestnika w zespole, czyli łącznie 19 km dla całej sztafety.

Najszybciej pokonała ją drużyna „Adam Czerwiński Team", której na przebiegnięcie dystansu wystarczyło 59 minut i 49 sekund. Druga na mecie była drużyna „Running Performance" z czasem 1 godzina i 29 sekund, a trzecia to „Iron Dragon Thriatlon" z czasem 1 godzina, 7 minut i 40 sekund. Drużyna Fundacji Poland Business Run przybiegła na metę jako czwarta, tracąc zaledwie 7 sekund do trzeciego miejsca – bieg ukończyła z czasem 1 godzina, 7 minut i 47 sekund.

Najszybszym biegaczem w Krakowie okazał się Adam Czerwiński, który dystans 3,8 km pokonał w 10 minut i 53 sekundy. Jak mówi – To niesamowite, że ten bieg tak naprawdę jest dla każdego. Wiele z tych osób właśnie tutaj pokonuje swoje pierwsze kilometry w życiu i przekonuje się, jak fantastycznym sportem jest bieganie.

Drużyną, która w tym roku szczególnie zasłużyła na wyróżnienie, jest drużyna złożona z pracowników firmy Leach&Lang Property Consultants - Leach&dRUNk. To oni zebrali największą kwotę, czyli 7323 zł w rywalizacji charytatywnej Pomagam Bardziej i otrzymali Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez Dawida Wolińskiego.

Środki zebrane w wyniku Kraków Buisness Run 2018 zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Poland Business Run – osób z niepełnosprawnością ruchową. W tym roku beneficjentami biegu są między innymi Sylwia Kokot, Jerzy Sumara, Sławomir Wolski, Władysław Zachwieja oraz mała Wiktoria Jarmuziewicz.

- To niesamowite, jak bardzo dużo pozytywnej energii i dobrych emocji skumulowało się dziś na Rynku Głównym w Krakowie. W imieniu wszystkich beneficjentów tegorocznego biegu ogromnie dziękuję uczestnikom – jesteście wspaniali! – mówiła w czasie imprezy Agnieszka Pleti, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Kraków Business Run jest częścią największego w Polsce biegu charytatywnego – Poland Business Run. Tego samego dnia – 2 września, w 9 miastach kraju, punktualnie o godzinie 10:30 wystartowało w nim ponad 23,6 tys. biegaczy. Na rzecz potrzebujących łącznie udało się zebrać 1 752 450 zł. Kwota ta pomoże „stanąć na nogi" kilkudziesięciu podopiecznym Fundacji Poland Business Run.

***
Organizatorzy Kraków Business Run 2018: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KISS digital, General Electric, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Zobacz galerię...

pr, fot. Marcin Gazda

Data publikacji: 03.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.