Data dodania: 10.09.2018

„Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region zachodniopomorski, organizuje II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędą się 15 września 2018 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II, ul. Świętoborzyców 40 w Szczecinie, w godzinach 12:00-17:00.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz.

Mistrzostwa Sportu to duża i ważna impreza integracyjno-sportowa w regionie zachodniopomorskim dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózkach inwalidzkich. Finansowane są ze środków pieniężnych będących darowizną od Rotary Klub Szczecin Pomerania / International z siedzibą w Szczecinie, PFRON w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim III" oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach projektu „Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych".

Celem imprezy jest integracja środowiska sportowego osób niepełnosprawnych oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich będą realizowane w ramach obchodów 30-lecia działalności "FAR" w Polsce oraz 15-lecia działalności Fundacji w regionie zachodniopomorskim.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR" od 30 lat pomaga osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia. Jest ogólnopolską organizacją non-profit założoną przez wózkowiczów dla wózkowiczów - a więc rozumiejącą ich potrzeby i możliwości.

Więcej informacji:
Wiktoria Bolko, Tel. 725 953 659, wiktoria.bolko@far.org.pl
Iwona Kłos, Tel. 501 101 534, iwona.klos@far.org.pl
Pełnomocnik regionalny
Ewa Kochańska-Lechniak
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji
zachodniopomorskie@far.org.pl

Data publikacji: 10.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.