Data dodania: 14.09.2018

Mistrzostwa Europy w Goalball gr. B już wkrótce w Chorzowie!

W dniach 22-30 września będą miały miejsce w Chorzowie Mistrzostwa Europy w Goalball gr. B. Jest to niezwykłe wydarzenie, zorganizowane w Polsce po raz pierwszy.

Mecze z udziałem 19 zespołów będą rozgrywane w dniach 24-29 września w kategorii mężczyzn i kobiet, w dwóch halach: MORiS Chorzów ul. Dąbrowskiego 113 oraz Stadion Śląski ul. Katowicka 10 (wejście bramą nr 8).

Gra została stworzona w 1946r. przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena w ramach doskonalenia sposobów rehabilitacji niewidomych weteranów II wojny światowej i uprawiana jest do dzisiaj, również na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Gra polega na tym, że po 3 zawodników z dwóch drużyn rywalizuje ze sobą na boisku o wymiarach 9 m x 18 m starając się zdobyć jak najwięcej bramek za pomocą specjalnej piłki z dzwoneczkami w środku – zawodnicy mają tu do dyspozycji jedynie zmysł słuchu.

Organizator – Stowarzyszenie Start Katowice - pragną serdecznie zaprosić do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu, a przede wszystkim do kibicowania naszym reprezentantom.

Szczególnie zapraszają na mecz otwarcia Polska - Anglia w poniedziałek, 24 września o godz. 17:00 na hali MORiS Chorzów, podczas którego nie zabraknie atrakcji, ale i na pozostałe mecze.

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej: http://www.startkatowice.pl/mistrzostwa-europy-w-goalball/

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny!

Dla reprezentacji Polski powstał specjalny utwór muzyczny, który ma ją dopingować podczas trwania mistrzostw. Autorem utworu pt „Patrzę Sercem" jest 36-letni raper z Kalisza, MC SObieski.

Artysta choruje na nieuleczalną chorobę oczu (zwyrodnienie barwnikowe siatkówki) więc docenia pasję i poświęcenie niepełnosprawnych sportowców.

https://www.youtube.com/watch?v=Y2Me8WBQyJU

pr
Data publikacji: 14.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.