Data dodania: 07.09.2018

Zwiastun zawodów sportowych w Zawierciu

Już po raz ósmy Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jest organizatorem „Śląskich Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych. Współorganizatorem tegorocznej edycji sportowych zmagań jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w partnerstwie z Miastem Zawiercie.

Spartakiada odbędzie się 27 września w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji II przy ul. Blanowskiej 40 oraz na sąsiadującym z nim Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu. Jej celem jest zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania w zespołach, popularyzacja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz promowanie działań prospołecznych województwa śląskiego i miasta Zawiercie jako regionu przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

Udział w zawodach zadeklarowało około 600 osób niepełnosprawnych z 33 placówek - warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, domów pomocy społecznej i innych podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa śląskiego, wraz z opiekunami.

Zawodnicy rywalizować będą w wielu konkurencjach indywidualnych i grupowych, wśród których znajdą się konkurencje zręcznościowe, szybkościowe, siłowe, wyścigi na wózkach, boccia, tenis stołowy, turniej szachowy oraz po raz pierwszy na Śląskich Zawodach Sportowo-Rekreacyjnych- mini-turniej piłki nożnej na Orliku .

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają prowiant, ciepły posiłek, dyplomy, medale oraz puchary dla zwycięskich drużyn. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla zawodników i publiczności.

Data publikacji: 07.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.