Data dodania: 10.09.2018

Maciej Lepiato i Łukasz Mamczarz poprowadzą lekcję WF-u

15 września zostaną rozegrane w Tersinie k. Sochaczewa zawody lekkoatletyczne „Skacz jak mistrz paraolimpijski", w konkurencjach biegowych oraz skoku wzwyż. Rozpoczną się one o godz. 9.00 od wspólnej lekcji WF-u dla blisko setki dzieci z zachodniego Mazowsza, wyjątkowej, bo będzie to WF z paraolipmijczykami.

Rozgrzewkę przed startami poprowadzą mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu w 2012 oraz z Rio de Janeiro w 2016 roku - Maciej Lepiato oraz Łukasz Mamczarz, brązowy medalista paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu w 2012 (skacze na jednej nodze, a jego „życiówka" to 1m 82cm!!!). Obaj zawodnicy są medalistami zakończonych niedawno w Berlinie Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy (Lepiato złoto, Mamczarz srebro w skoku wzwyż). Pod koniec rozgrzewki zawodnicy zaprezentują także swoje skoki.

Organizatorem zawodów jest UKS Filipides przy współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim.

UKS Filipides to klub który od 10 lat popularyzuje bieganie jako najprostszą formę aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wspiera rozwój talentów sportowych w środowisku wiejskim. Celem realizacji niniejszego projektu jest zorganizowanie imprezy sportowej pokazującej inne oblicze sportu związane z przełamywaniem własnych ograniczeń i kompleksów. Klub zakłada, że rezultatem powyższego zadania ma być zwiększenie motywacji młodych ludzi do zmiany nastawienia w stosunku do uprawiania aktywności fizycznej i rezygnacji ze stagnacji przy komputerze. Poprzez jego realizację UKS Filipides zamierza promować sport paraolimpijski, a na przykładzie paraolimpijczyków pokazać, że pomimo ograniczeń można być aktywnym - pełnosprawne dziecko, widząc sportowca z niepełnosprawnością osiągającego sukcesy, prędzej przełamie swoje wewnętrzne bariery i zrozumie to, jak ważna jest aktywność fizyczna zarówno dla osób sprawnych jak i tych z niepełnosprawnością.

Adres: Stadion lekkoatletyczny / hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie przy al. XX-lecia 32 w Teresinie

pr, fot. Bartłomiej Zborowski / PKPar

Data publikacji: 10.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.