Data dodania: 06.09.2018

Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

28 sierpnia 2018 r. podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" w Kaliszu z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie udali się na jednodniową wycieczkę do Bierkowic, aby zwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej.

Była to kolejna udana wyprawa, pogoda i humory dopisywały przez cały pobyt. Wędrówka po skansenie to wspaniała okazja żeby zobaczyć i poczuć styl życia ówczesnych ludzi. Pod wrażeniem byliśmy wszyscy, uczestnicy podziwiali budynki i z ciekawością przysłuchiwali się opowieściom z dawnych lat.

Podczas spaceru podziwialiśmy zabytki drewnianej architektury wiejskiej, wspaniałe wiatraki, młyn wodny, spichlerze, chaty wiejskie, stodoły, piwnice, kuźnię i wiele innych obiektów. Ciekawym miejscem była drewniana szkoła, w której zobaczyliśmy w jakich warunkach uczyły się dzieci ponad 100 lat temu.

Niewątpliwie największą atrakcją dla naszych podopiecznych były zajęcia warsztatowe z dziedziny garncarstwa, na których sami próbowali pracy na kole garncarskim oraz lepienie figurek z gliny.

Po wszystkich atrakcjach i doświadczeniach odrobinę zmęczeni i głodni udaliśmy się na obiad i lody. Do domu wróciliśmy szczęśliwi i bogatsi w wiedzę o życiu naszych przodków.

Mariusz Patysiak (Fundacja Miłosierdzie)

Data publikacji: 06.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.