Data dodania: 23.11.2018

160 zawodników na Mistrzostwach Kalisza w LA

Kolejne, XIV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce odbyły się 22 listopada. Imprezie patronował prezydent miasta.

Organizatorem Mistrzostw była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej, przy współorganizacji Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, na którego obiekcie odbyły się zawody.

Uczestniczyło 20 zespołów z Polski oraz dwa z Charkowa na Ukrainie. Łącznie w 8 konkurencjach, w kategoriach kobiet i mężczyzn, startowało 160 zawodników i zawodniczek. W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu, drugie ekipa z WTZ „Tęcza" w Ostrowie Wlkp., a trzecie WTZ z Gniezna.

Zawody swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miejskich i zaprzyjaźnionych instytucji. Sportowców pobłogosławił ks. kanonik Dariusz Bandosz, duszpasterz sportowców diecezji kaliskiej.

Nagrody ufundowali: patron Mistrzostw, prezydent Kalisza oraz prezes Fundacji „Miłosierdzie" Stanisław Bronz. Bardzo pomogli również sponsorzy: Piekarnia Stanisława i Mirosławy Paraczyńskich, Dorota i Romuald Bartosik z kawiarni „Muzealnej", Piekarnia Olszyna Grzegorza i Ewy Olszyna, Gospodarstwo rolno-ogrodnicze Edwarda Prusa oraz firma AGRICO z Pawłówka.

Organizacja imprezy na odpowiednim poziomie, zakup nagród i trofeów dla zawodników możliwa była dzięki współfinansowaniu mistrzostw ze środków PFRON będących w dyspozycji samorządu Kalisza oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz galerię...

Mariusz Patysiak, fot. Remigiusz Czaja

Data publikacji: 23.11.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.