Data dodania: 27.11.2018

Finałowy turniej MP w Goalballu

W dniach 23-25 listopada najlepsze drużyny spotkały się Mistrzostwach Polski w Goalballu. Zawody odbyły się w hali OSiR w Bierutowie. N a sezon 2018 mistrzem Polski została drużyna z Lublina. Tytuł wicemistrzowski wywalczył zespół gospodarzy - Bierutów.

Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna Wrocławia I, wyprzedzając pierwszy zespół z Katowic.

W drugiej lidze najlepsza okazała się drużyna Bydgoszczy, która dzięki temu uzyskała awans do pierwszej ligi. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szczecina, która o awans do pierwszej ligi zagrała z drużyną Katowic - mecz barażowy wygrała drużyna z Katowic, i to ona zostanie w pierwszej lidze. Trzeba jednak pochwalić szczeciński zespół - zagrali dobre spotkanie i w przyszłym sezonie to oni będą faworytami ligi.

Trzecie miejsce w drugiej lidze zajęła drużyna Katowic II, która stoczyła zwycięski bój z zespołem z Krakowa.

W kategorii kobiet trzy drużyny miały tyle samo punktów, i o klasyfikacji zadecydował bilans bramowy, mistrzyniami Polski okazały się zawodniczki z Wrocławia.

Końcowe wyniki:
Kobiety
1. Wrocław
2. Lublin
3. Laski
4. Katowice
1. Liga Mężczyzn
1. Lublin I
2. Bierutów
3. Wrocław I
4. Katowice I
5. Wrocław II
2. Liga Mężczyzn
1. Bydgoszcz
2. Szczecin
3. Katowice II
4. Kraków
5. Lublin II

rhr/, fot. Goalball Polska
Data publikacji: 27.11.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.