Data dodania: 03.12.2018

Rowerowy maraton zakończył akcję „Aktywny tydzień"

Przez cztery godziny wyciskali siódme poty, ze wszystkich sił pedałując na rowerach stacjonarnych. Uczestnikom charytatywnego maraton na rowerach stacjonarnych, który we Wrocławiu zakończył się w sobotę, 1 grudnia wieczorem, sił dodawała myśl, że wspierają dobrą sprawę.

Sport, duży wysiłek i pomoc podopiecznym wrocławskiej Fundacji „Potrafię Pomóc" – w ten sposób sobotnie popołudnie postanowiło spędzić prawie osiemdziesiąt osób, które spotkały się w Fitness Academy Rogowska we Wrocławiu. Ćwiczyli w rytm muzyki zespołu Tumblin' Flash. The Rolling Stones Tribute Band i pod okiem czterech doskonałych instruktorów indoor cycling, którzy dbali o to, żeby łatwo nie było, na przykład wprowadzając intensywne podjazdy pod górę!

Nie mniej niż wysiłek i sportowe wyzwanie liczył się cel imprezy – pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Uczestnicy maratonu wpłacali darowizny na rzecz Fundacji „Potrafię Pomóc". Pieniądze pomogą przede wszystkim trzyipółletniemu Maciusiowi Kowalskiemu-Obertynowi z Wrocławia. U chłopca zdiagnozowano nerwiakowłókniakowatość typu 1, chorobę, która powoduje zmiany na skórze, w oczach, powstawanie guzów wewnątrz czaszki i w innych miejscach ciała. Guzki mogą stać się złośliwe. Maciuś ma wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej i strzałkowej. Z tego powodu jego lewa noga wciąż się łamie. Żeby spróbować zapobiec amputacji nogi, Maciuś, dzięki pomocy fundacji i darczyńców, w grudniu pojedzie do Wiednia, na specjalistyczne konsultacje u prof. Christofa Radlera. Potrzebna jest też pilnie pomoc specjalistów innych dziedzin – trzyipółlatek błyskawicznie traci wzrok i słuch. Tymczasem rodzina jest w bardzo złej kondycji finansowej – nie stać ich na prywatne wizyty, a jeśli będą czekać, na pomoc może być zbyt późno. Maciusiowi można pomóc wpłacając pieniądze na jego subkonto w Fundacji „Potrafię Pomóc".
https://potrafiepomoc.org.pl/podopieczny/240-577-maciej-kowalski-obertyn/?galeria=true

Charytatywny maraton na rowerach stacjonarnych to finał całotygodniowej wspólnej akcji „Aktywny tydzień" Fundacji „Potrafię Pomóc" oraz Fitness Academy Rogowska, w czasie której uczestnicy podejmowali się innych sportowych wyzwań, zdobywali nagrody, jednocześnie wspierając niepełnosprawne dzieci.

Zobacz galerię...

pr, fot. organizatorzy

Data publikacji: 03.12.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.