Data dodania: 04.01.2019

Adaptive Snow Camp 2019 już w lutym – trwają zapisy na obóz parasnowboardowy

Pod koniec lutego rozpocznie się w Szczyrku druga odsłona Adaptive Snow Campu – jedynego w Polsce obozu snowboardowego dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach. Organizator, czyli Fundacja Poland Business Run gwarantuje solidną dawkę aktywności fizycznej na stoku, integrację i zajęcia ze specjalistami.

O naukę jazdy na snowboardzie zadbają doświadczeni instruktorzy, w tym paraolimpijczyk Wojciech Taraba.

Adaptive Snow Camp 2019 rozpocznie się 23 lutego i potrwa 7 dni, do 1 marca. Uczestnicy będą uczyć się jazdy na snowboardzie lub doskonalić technikę w różnych grupach zaawansowania. Oprócz zajęć na stoku, program obozu przewiduje także wykłady teoretyczne, wideoanalizy oraz zajęcia z fizjoterapeutą, protetykiem czy serwisantem.

Celem wyjazdu jest wzrost aktywności fizycznej oraz promocja sportu jako narzędzia wspomagającego rehabilitację i społeczną integrację osób z niepełnosprawnością. Doświadczenie pierwszej edycji pokazało, że snowboard daje uczestnikom dużo radości, pewności siebie i możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu.

– W roku 2018 podczas obozu przeszkoliliśmy 8 osób. Dzięki zróżnicowanemu programowi nasi uczestnicy poczynili duże postępy w stosunkowo krótkim czasie. Wraz ze wzrostem umiejętności, można było zauważyć większą radość z jazdy i determinację do dalszej pracy. Dzięki temu w wielu przypadkach przygoda ze snowboardem, rozpoczęta rok temu, trwa nadal. A my chcemy zarażać sportową pasją kolejne osoby, stąd decyzja o drugiej edycji obozu – mówi Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run, odpowiedzialny za organizację Adaptive Snow Campu.

W tym roku zwiększono limit uczestników i przygotowano miejsca dla 12 osób. Kadra obozu to aż czterech instruktorów, w tym (tak jak w ubiegłym roku) polski paraolimpijczyk Wojciech Taraba.

– Snowboard to przede wszystkim forma rehabilitacji, która sprawia przyjemność. Pozwala przełamywać bariery i sięgać po coraz więcej – mówił podczas pierwszej edycji obozu parasnowboardzista.

W programie Adaptive Snow Camp 2019 przewidziano 30 godzin zajęć na stoku oraz 10 godzin zajęć teoretycznych. Całkowity koszt udziału jednego uczestnika to 675 zł. Zapisy odbywają się online poprzez stronę: https://adaptivesnowcamp2019.evenea.pl/.

Więcej informacji: https://polandbusinessrun.pl/pl/asc.

pr, zdjęcia z ubiegłorocznej edycji - Poland Business Run

Data publikacji: 04.01.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.