Data dodania: 11.01.2019

20 stycznia charytatywny maraton narciarski w Zakopanem

20 stycznia na zakopiańskim stoku narciarskim odbędą się charytatywne zawody w slalomie. W ubiegłych latach w zawodach brał udział prezydent Andrzej Duda. W tym roku swój udział zapowiedzieli m.in. ministrowie z kancelarii prezydenta oraz z rządu, a także najlepsi polscy zawodnicy.

Celem zawodów pod nazwą 12h Slalom Maraton Zakopane 2019, które organizuje fundacja Handicap Zakopane, jest wsparcie sportowców - narciarzy z niepełnosprawnością. Ideą zawodów jest jazda na nartach w drużynowym slalomie przez 12 godzin non-stop.

Narciarze będą chcieli zjechać trasą slalomu jak największą ilość razy w ciągu wyznaczonego czasu. W tym roku równolegle odbędzie się także mini slalom, w którym wezmą udział również amatorzy - dzieci i dorośli. Każdy przejazd będzie premiowany przez sponsora głównego PZU wsparciem niepełnosprawnych sportowców, dlatego im więcej będzie przejazdów, tym większa będzie pomoc.

Będzie to już piąta edycje zawodów. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali 678 km na nartach.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz.

Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Andrzej Duda. (PAP)

Szymon Bafia
Data publikacji: 11.01.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.