Data dodania: 14.01.2019

Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open

Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open. Z boisk i sprzętu do rekreacji mogą korzystać nie tylko uczniowie pobliskiej podstawówki, ale wszyscy mieszkańcy osiedla, także osoby z niepełnosprawnościami.

- Orliki Open to poznańska inicjatywa, której pomysłodawcą był radny miejski Marek Sternalski. To kompleksy sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców całego osiedla. Otwarte są do późnego wieczora i przystosowane do potrzeb wszystkich grup wiekowych, mogą z nich korzystać nie tylko dzieci, ale także dorośli, seniorzy, a nawet osoby z niepełnosprawnościami - powiedział zastępca prezydenta miasta Mariusz Wiśniewski.

Nowe boiska i towarzyszący im ogród społeczny znajdują się przy Szkole Podstawowej nr 67. To już czwarty taki orlik w Poznaniu. Pierwszy powstał na os. Rusa, kolejne na Kobylepolu i na os. Jagiellońskim.

Kompleks składa się z dwóch boisk, placu zabaw, wiaty i sprzętów rekreacyjnych. Tuż obok znajduje się ogród społeczny - miejsce, w którym młodzi poznaniacy mogą w praktyce poznawać świat przyrody.

Jak wskazała dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 67 Beata Celczyńska-Piętka: - W naszym ogrodzie uczniowie mogą samodzielnie uprawiać rośliny i doglądać ich. Zasadziliśmy jabłonie, mamy też brzoskwinie, porzeczki i maliny. Obok ogrodu jest miejsce, które nazywamy strefą ciszy. To przestrzeń, w której można nie tylko odpocząć, ale też przeprowadzić lekcje na świeżym powietrzu - dodała.

Cały teren Orlika Open jest oświetlony i objęty monitoringiem. Można z niego korzystać do godz. 21. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mln zł. (PAP)

Anna Jowsa, fot. pixabay.com

Data publikacji: 14.01.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.