Data dodania: 04.02.2019

Kraków walczy o ampfutbolowe Mistrzostwa Europy!

Delegacja Europejskiej Federacji Ampfutbolu (EAFF) odwiedziła Kraków, który ubiega się o prawo organizacji ampfutbolowych mistrzostw Europy w 2020 roku.

1 lutego do Polski przylecieli sekretarz generalny EAFF Simon Baker i przewodniczący komisji mistrzostw Dave Tweed, którzy w imieniu europejskiej federacji odwiedzili Kraków chcący zorganizować Euro 2020. Przedstawiciele EAFF byli bardzo zadowoleni z rezultatów wizytacji.

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem przygotowań Polski do organizacji tych mistrzostw - przyznał Baker.

Przedstawiciele EAFF i Amp Futbol Polska odwiedzili stadiony Cracovii, Wisły i Garbarni oraz hotele i inne obiekty niezbędne przy organizacji tak dużej imprezy. Spotkali się także z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, który potwierdził, że miasto wesprze organizację imprezy.

- Bycie gospodarzem mistrzostw Europy byłoby dla nas wielkim wyzwaniem, ale liczymy, że będziemy mogli się go podjąć. Mamy też nadzieję, że organizując je w Krakowie udowodnimy jak piękny może być ampfutbol i jak popularny staje się sport osób niepełnosprawnych. Chcielibyśmy, aby był to kolejny etap fantastycznego rozwoju ampfutbolu w Polsce - przyznał Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. - Podczas turnieju spodziewamy się trybun pełnych kibiców i świetnej gry naszej kadry - dodał Widłak, który jest również prezesem EAFF. Jako przedstawiciel jednego z kandydatów nie bierze jednak udziału w procesie wyboru organizatora Euro 2020.

Po wizytacji EAFF w Krakowie szanse na przeprowadzenie turnieju w Polsce są duże. - Amp Futbol Polska znane jest w całej ampfutbolowej Europie z organizacji świetnych turniejów, więc spodziewaliśmy się bardzo dobrze przygotowanej wizytacji. Podczas poprzednich mistrzostw Europy Turcja bardzo wysoko zawiesiła jednak poprzeczkę i kolejny gospodarz stanie przed wielkim wyzwaniem - wyjaśnił Baker przypominając, że finał Euro 2017 na Vodafone Arena w Stambule na żywo obejrzało 41 tysięcy widzów.

Gospodarz mistrzostw Europy 2020 zostanie oficjalnie wybrany już 2 marca 2019 podczas kongresu EAFF w Warszawie.

Aktualnym mistrzem Europy jest Turcja, a wicemistrzem - Anglia. Podczas Euro 2017 brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski.

pr, fot. Amp Futbol Polska

Data publikacji: 04.02.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.