Data dodania: 04.02.2019

Waldemar Woźniak zwycięża w regatach bojerowych

W dniach 2-3 lutego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano XI Integracyjne Regaty Bojerowe PZŻN. Organizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Impreza nie była dofinansowana ze środków zewnętrznych. Gościny i sprzętu udzieliło tradycyjnie Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

Jeszcze w czwartek warunki do rozegrania regat były dobre. Pomiary lodu na akwenie rozgrywania regat wykazały, że jego grubość wynosiła 15 – 18 centymetrów. Wprawdzie w porcie i w jego pobliżu było dużo śniegu (20-25 cm), ale na Kisajnie było go około 5 centymetrów. Niestety w nocy padał śnieg i w piątek na jeziorze było go już około 10 centymetrów, a do tego był mokry. Rozegranie regat stanęło pod znakiem zapytania.

Na szczęście w nocy z piątku na sobotę nad ranem padał deszcz i rozpuścił trochę śniegu. W tej sytuacji aby regaty mogły się odbyć potrzeba było tylko wiatru. W sobotę był wiatr 3-4 B i dzięki temu rozegrano 5 wyścigów. Momentami podnosiło płozy bojerów i było kilka korkociągów.

Trzy wyścigi wygrał Waldemar Woźniak, a dwa Adam Wójtowicz. Kolejne wyścigi miano przeprowadzić w niedzielę. W nocy z soboty na niedzielę była odwilż i padał deszcz. W rezultacie w niedzielę na lodzie nie było już śniegu i zamiast niego było około 4 centymetry wody. Nie było kompletnie wiatru i padał deszcz.

W tej sytuacji zakończono regaty. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.
W tym sezonie lodowym organizatorzy zamierzają jeszcze zorganizować kilka treningów bojerowych oraz rozegrać kilka regat, między innymi: XI Bojerowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych i XIII Puchar Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w klasie Monotyp XV.

Ogłoszenia o regatach będą zamieszczane na stronie internetowej www.msz.org.pl.

Wyniki:
1. Waldemar Woźniak, Tomasz Dorbach
2. Adam Wójtowicz, Aleksandra Owczarek
3. Jacek Niżygorodzki, Robert Makarski
4. Krzysztof Płoszyński, Róża Ramotowska
5. Leszek Szeląg, Mirosław Piotrowski
6. Andrzej Oklej, Barbara Wójtowicz

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Marek Winiarczyk

Data publikacji; 04.02.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.