Data dodania: 09.02.2019

Prezydent: można cieszyć się sportem i zmagać się z samym sobą, pokazując wolę zwycięstwa

Można cieszyć się sportem i zmagać się z samym sobą, pokazując wolę zwycięstwa - mówił prezydent Andrzej Duda podczas ceremonii zamknięcia 64/XX Zintegrowanej Zimowej Spartakiady Dziecięcej "Memoriału Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia" w Ptaszkowej w Małopolsce.

Prezydent podkreślił, że XX memoriał odbywa się jako wydarzenie zintegrowane, gdzie młodzież pełnosprawna spotyka się z niepełnosprawną, która - jak mówił - udowadnia, że można konkurować nawet wtedy, gdy "nie otrzymało się od losu tego wszystkiego, co dostało tak wielu innych".

- Można być razem, można cieszyć się sportem, zabawą. Można zmagać się z samym sobą i także i różnymi innymi życiowymi przeszkodami, pokazując klasę, radość, wielką wolę zwycięstwa - powiedział prezydent.

Gratulował również uczestnikom i zwycięzcom memoriału. - Cieszę się ogromnie, że widać młode talenty, że widać wschodzące nadzieje polskiego narciarstwa biegowego, może w przyszłości biathlonu, mam nadzieję - dodał. (PAP)

Mateusz Roszak, Szymon Bafia, fot. pixabay.com

Data publikacji: 09.02.2019 r.

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.