Data dodania: 18.02.2019

XIII Puchar Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w klasie Monotyp XV

W dniach 16-17 lutego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano kolejne w tym sezonie zimowym integracyjne regaty bojerowe. Regaty nie były dofinansowane.

Od czwartku warunki lodowe na Kisajnie były dobre. Pomiary lodu na akwenie regat wykazały że jego grubość wynosiła średnio 18 centymetrów. Na lodzie nie było ani śniegu, ani wody.

W piątek, który był dniem treningowym. było pochmurnie, ale był wiatr 2-3 B i kilka załóg trenowało.

W sobotę od rana było piękne słońce, na niebie nie było ani jednej chmurki, wiatr około 2 B. Rozegrano 4 wyścigi. Dwa z nich wygrał Tomasz Dorbach, a po jednym Adam Wójtowicz i Leszek Szeląg.

Po południu wiatr osłabł, z powodu wysokiej temperatury miejscami na jeziorze zrobiła się „kasza" i ciężkie monotypy pomimo płóz fosforobrązowych coraz częściej zatrzymywały się. W tej sytuacji po rozegraniu czwartego wyścigu przerwano regaty i bojery „latały" turystycznie z jednoosobowymi załogami.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.
Niestety wiele wskazuje na to, że były to ostatnie regaty bojerowe w tym sezonie lodowym. Według większości prognoz pogodowych w najbliższym tygodniu nie tylko w dzień, ale również w nocy będą temperatury powyżej zera stopni. Zapowiadane są także opady deszczu.

Jeżeli zima powróci organizatorzy planują jeszcze rozegranie kilku regat bojerowych. Ogłoszenia o regatach będą zamieszczane na stronie internetowej www.msz.org.pl.

Wyniki;
1. Tomasz Dorbach, Andrzej Oklej
2. Adam Wójtowicz, Aleksandra Owczarek
3. Leszek Szeląg, Jan Gotto
4. Krzysztof Płoszyński, Róża Ramotowska
5. Mirosław Piotrowski, Robert Nadziak

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Marek Winiarczyk

Data publikacji:18.02.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.