Data dodania: 01.03.2019

Legia Warszawa z sekcją Amp Futbol!

Legia Warszawa utworzyła sekcję Amp Futbol i nawiązała współpracę z Glorią Varsovia. Dzięki temu zwycięzcy Amp Futbol Ekstraklasy będą reprezentowali Polskę w Lidze Mistrzów EAFF jako Legia Warszawa. Utworzenie ampfutbolowej sekcji przez tak duży klub, to wyjątkowe wydarzenie i kolejny bardzo ważny krok w rozwoju ampfutbolu w Polsce.

W tej części Europy Legia jest pionierem i podąża śladem klubów zachodnich m.in. Manchesteru City, Evertonu, Arsenalu czy PSV Eindhoven, które prowadząc ampfutbolowe drużyny przyczyniają się do szybkiego rozwoju dyscypliny.

- Jestem szczęśliwy, że Legia wzbogaciła się o sekcję Amp Futbolu. Zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę to ludzie, którzy potrafili podnieść się w trudnej sytuacji, ludzie nieustępliwi, dążący do realizacji swoich celów. To samo dotyczy Legii. Zdarzają nam się trudne momenty i gdy wszystkim wydaje się, że tym razem nam się nie uda, my podnosimy się i zdobywamy kolejne mistrzostwo - mówi Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Utworzenie przez Legię sekcji Amp Futbol to kolejny krok w popularyzacji dyscypliny w Polsce.

- Zaczynamy tę współpracę, aby wskoczyć na jeszcze wyższy, profesjonalny poziom. Przede wszystkim potrzebujemy wsparcia promocyjnego i medialnego. Chcemy docierać do nowych kibiców - tłumaczy Mateusz Szczepaniak, trener ampfutbolowej sekcji Legii Warszawa. - Bycie częścią tak znanej na całym świecie marki jak Legia, jest dla nas dużym awansem - dodaje szkoleniowiec.

- Dla nas to ogromne wydarzenie i jestem bardzo szczęśliwy z podjęcia współpracy z Legią. Chcemy, żeby ampfutbol zyskiwał popularność i przyciągał kolejnych zawodników oraz kibiców, więc cieszymy się, że będziemy mieli szansę dotarcia do większego grona osób - podkreśla Adrian Stanecki, piłkarz ampfutbolowego zespołu Legii i reprezentacji Polski.

Sekcja Amp Futbol Legii Warszawa pod koniec kwietnia wystartuje w rozpoczynającym się nowym sezonie Amp Futbol Ekstraklasy, w którym będzie bronić wywalczonego przez Glorię Varsovia tytułu mistrzowskiego. Przede wszystkim jednak stołeczny zespół 25-26 maja zagra w Tbilisi w pierwszej edycji Ligi Mistrzów EAFF. Losowanie fazy grupowej rozgrywek odbędzie się w najbliższą sobotę (2 marca) o godzinie 15.00 podczas kongresu EAFF (European Amputee Football Federation), w trakcie którego wybrany zostanie również gospodarz Mistrzostw Europy 2020. Kandydatem do roli organizatora zawodów jest Kraków.

Transmisję LIVE z losowania będzie można śledzić w sobotę od godziny 15.00 pod adresem www.facebook.com/EuroAMP/.

pr
Data publikacji: 01.03.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.