Data dodania: 06.03.2019

Aktywnie na snowboardzie - relacja z Adaptive Snow Camp 2019

Na początku marca zakończyła się druga edycja Adaptive Snow Campu, czyli obozu snowboardowego dla osób z niepełnosprawnością i po amputacjach. Za największe walory zimowego wyjazdu uczestnicy uznali różnorodność zajęć, indywidualne podejście instruktorów oraz możliwość integracji i poznania osób z podobnymi problemami.

Przez 7 dni 12 uczestników obozu, organizowanego przez Fundację Poland Business Run, uczyło się lub doskonaliło technikę jazdy na snowboardzie. Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy, wśród których znaleźli się paraolimpijczycy – reprezentant Polski Wojciech Taraba oraz Ivan Osharov z Ukrainy.

Grupa poczyniła zauważalne postępy w stosunkowo krótkim czasie. A to wszystko dzięki połączeniu różnorodnych zajęć na stoku i ciągłego wsparcia instruktorów. W Szczyrku pojawili się także goście.

– Uczestnicy spędzili na stoku aż 30 godzin, ale nie zabrakło też zajęć teoretycznych i spotkań z gośćmi specjalnymi. Wojtek „Gniazdo" Pawlusiak, najbardziej rozpoznawalny polski freestylowiec, pokazał nam kilka tricków i akrobacji, a Mateusz „Matys" Ligocki, reprezentant Polski w snowboardzie, techniki zjazdu i slalomu. Zajęcia na wzmocnienie mięśni głębokich oraz stretching przeprowadziła Agnieszka Wnuk, fizjoterapeutka krakowskiego Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu – komentuje Kamil Bąbel odpowiedzialny za organizację obozu z ramienia Fundacji Poland Business Run.

Uczestnicy pozytywnie ocenili organizację obozu oraz kadrę instruktorską. Podkreślali też atmosferę wzajemnego wsparcia i możliwość poznania ciekawych osób.

– Wrażenia są fantastyczne. Najbardziej podobało mi się podejście instruktorów do przekazywania wiedzy. Kawał dobrej roboty. Super, że mieliśmy takie wsparcie i możliwości – komentowała Danuta Bujok, uczestniczka Adaptive Snow Camp 2019.

Snowboard okazał się świetnym rodzajem aktywności dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Również osoby poruszające się o protezach szybko opanowały technikę i świetnie dawały sobie radę.

– Myślę, że snowboard jest bardzo dobrym rodzajem aktywności. Po pierwsze podnosi sprawność fizyczną, a po drugie sprawia dużo radości. Człowiek zapomina o swojej niepełnosprawności – stwierdziła Natalia Siuba, kolejna uczestniczka obozu.

Tegoroczny wyjazd został zorganizowany przez Fundację Poland Business Run przy wsparciu Szczyrk Mountain Resort oraz marki X-Brave. Organizacja już zapowiedziała kolejną edycję w 2020 r.

Zobacz galerię...

pr, fot Poland Business Run

Data publikacji: 06.03.2019 r

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.