Data dodania: 07.03.2019

Już 9 marca siłacze spotykają się w Żywcu

9 marca odbędą się XVI Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i V Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Wystartuje w nich ponad 120 zawodników zrzeszonych w klubach sportowych m.in. z Warszawy, Tarnowa, Chorzowa, Krakowa, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Katowic, Siemianowic Śląskich. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 10:00. Zawodnicy rywalizować będą w kategoriach wagowych od 47 kg.- + 120 kg.

Celem przesięwzięcia jest popularyzacja dyscypliny olimpijskiej jaką jest wyciskanie sztangi leżąc, integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi w środowisku sportowym, wyłonienie mistrzyń i mistrzów Śląska, oraz promocja Żywiecczyzny.

Patronat honorowy nad tegorocznymi zawodami objęli: sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej- Stanisław Szwed, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki- Jan Widera oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Energii – Grzegorz Tobiszewski.

Bliższe informacje oraz regulamin dostępne na stronie:
http://eurobeskidy.org.pl/imprezy_sportowe/ciezary

Oganizatorzy - Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy zaprasza sympatyków sportów siłowych do kibicowania sztangistom.

Zawody dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsor Główny: Weglokoks Kraj Sp. z o. o.

pr

Data publikacji: 07.03.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.