Data dodania: 08.04.2019

Rekordowe zawody we wspinaczce

Już po raz ósmy w Tarnowie odbyły się zawody we wspinaczce sportowej dedykowane osobom z niepełną sprawnością. Już po raz ósmy pobito rekordy we wszystkich możliwych wymiarach.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 74. zawodników z 17. klubów sportowych i placówek wspomagających rozwój osób z niepełną sprawnością. Reprezentowali oni cztery województwa. - W tym roku wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy zostało powiększone; liczba uczestników, liczba placówek, a rekordy uzyskane przez zawodników zostały pobite. Zreorganizowaliśmy także formułę zawodów, dzięki czemu były one przeprowadzone w krótszym czasie – mówi Tomasz E. Wardzała, prezes Fundacji Rozwoju, Edukacji, Pracy, Integracji (REPI), organizatora zawodów.

W hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej licznie zgromadzili się także kibice, opiekunowie, rodzice i trenerzy osób z ograniczoną sprawnością. Im wszystkim za zaangażowanie podziękował Wojciech Nowak, prezes AZS PWSZ w Tarnowie.

- Zawody odbywały się według przepisów ogólnoświatowych dotyczących osób z niepełną sprawnością – zapewnia Maciej Żak z Fundacji REPI i dodaje: - Aby miały bardziej dynamiczny charakter podzielono zawodniczki i zawodników na kategorię na czas oraz na kategorię w stylu dowolnym. Dlatego cała ściana wspinaczkowa gościnnej PWSZj w Tarnowie żyła wysiłkiem, trudem i radością osób ją pokonujących.

Najlepszymi zawodniczkami w konkurencji freestyle kobiet okazały się:
1. Katarzyna Gorlicka ze Szczawnicy
2. Danuta Solarska z Krakowa
3. Małgorzata Plebańczyk z Dąbrowy Tarnowskiej

Najlepszymi zawodnikami w konkurencji freestyle mężczyzn byli:
1. Tomasz Bielak z Muszyny
2. Piotr Mosiej Z Muszyny
3. Kamil Środoń z Wolbromia

W konkurencji na czas najlepszymi kobietami były:
1. Małgorzata Kocur z Tarnowa
2. Edyta Jankowska z Dąbrowy Tarnowskiej
3. Celina Liptak ze Szczawnicy

Niepokonani mężczyźni na czas to:
1. Kamil Cedrowski z Tarnowa
2. Wojciech Moskal z Dąbrowy Tarnowskiej
3. Damian Ptak z Tarnowa

Wszyscy zawodnicy otrzymali prezenty i dyplomy. Najlepszym wręczono także statuetki, medale i puchary. Zawodników dekorowali Małgorzata Kołpa - prorektor PWSZ, Marek Baran - dyrektor Wydziału Sportu UMT, Mariusz Pociecha - dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ, Wiesław Izworski - dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UMT, Alicja Firek z MOPS w Tarnowie.

Małgorzata Kołpa, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprosiła uczestników na kolejne zawody na halę sportową Uczelni. To dzięki życzliwości i bezinteresownej gościnności władz Uczelni udaje się w najlepszych warunkach przeprowadzać zawody.

Po raz pierwszy w Tarnowie zawody we wspinaczce dla osób z niepełną sprawnością odbyły się w 2012 r. Z roku na rok rozwijały się powiększając liczbę zawodników, placówek i skracając czas uzyskiwany przez zawodników.

Organizacja VII Ogólnopolskich Zawodów we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością zrealizowana była z budżetu Miasta Tarnowa, w kwocie w wysokości 3000 zł.

W organizację mogą włączyć się wszyscy fundując nagrody lub przekazując Fundacji REPI datki na organizację zawodów. Można także, rozliczając się z urzędem skarbowym, przekazać 1% podatku wpisując do zeznania nr KRS 0000340823.

Zobacz galerię...

Tomasz E. Wardzała / REPI, fot. Anna Niziołek

Data publikacji: 08.04.2019 r.

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.