Data dodania: 29.04.2019

Udana inauguracja Amp Futbol Ekstraklasy!

Kuloodporni Bielsko-Biała zostali pierwszym liderem rozgrywek nowego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy. W Płońsku, mimo bardzo silnej obsady turnieju, bielszczanie wygrali wszystkie mecze bez straty gola i zwyciężyli w turnieju inaugurującym tegoroczne zmagania.

Wicemistrzowie Polski z ubiegłego roku 27 i 28 kwietnia w Płońsku nie mieli sobie równych. Mecz po meczu rozbijali kolejnych rywali, a prawdziwym popisem było ich spotkanie z obrońcami tytułu najlepszego zespołu w kraju - Legią Warszawa. Bielszczanie zwyciężyli aż 4:0, co musiało być szczególnie satysfakcjonujące dla Dawida Dobkowskiego, który w przerwie między sezonami trafił z Legii do Kuloodpornych. Oprócz niego w bielskim zespole brylowali inni reprezentanci Polski: Tomasz Miś i Bartosz Łastowski.

Drugie miejsce w pierwszych zawodach sezonu zajęła Husaria Kraków i udowodniła, że dysponuje mocnym składem. Tyle samo punktów uzbierała sklasyfikowana na trzecim miejscu Legia Warszawa, dla której był to test przed turniejem Ligi Mistrzów w Tbilisi. Z dobrej strony w barwach "Wojskowych" zaprezentował się wracający do gry po rocznej przerwie Mateusz Kabała. Czwarte miejsce przypadło GKS-owi Góra, gospodarzom zawodów.

Bez punktów pierwszy turniej zakończyli debiutanci – Miedziowi Polkowice, którzy mieli jednak znakomicie dysponowanego bramkarza: Huberta Mularczyka wybranego najlepszym golkiperem zawodów. Polkowiczanie to nowy zespół w lidze i choć przegrał wszystkie mecze, to nie należy go skreślać. Kuloodporni w premierowym sezonie (2016) zdobyli tylko 11 punktów w 20 meczach, a dziś są czołową drużyną w kraju, która wygrywa turnieje. Być może podobnie będzie z Miedziowymi?

- Inauguracja piątego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy udowodniła, że zmierzamy w dobrą stronę - podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. - Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza dla Kuloodpornych, którzy w tak silnie obsadzonym turnieju nie tylko wygrali wszystkie mecze, ale nawet nie stracili gola. Jeszcze większe brawa dla zawodników i działaczy beniaminka - Miedziowych Polkowice. Stworzyli klub od zera i od razu dołączyli do rozgrywek - podkreślał Widłak.

Zawody w Płońsku stały na wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym. Amp Futbol Ekstraklasa na trybuny przyciąga coraz więcej osób, wśród których spore zainteresowanie wzbudziła Legia Warszawa. Mistrzowie Polski 25-26 maja zagrają w Tbilisi w pierwszej edycji Ligi Mistrzów.

- Wierzę, że Legia pokaże tam, jak silna jest nasza ampfutbolowa liga - dodaje Widłak.

Amp Futbol Ekstraklasa - I turniej sezonu 2019
GKS Góra v Legia Warszawa 1:4 (1:2)
Kuloodporni Bielsko-Biała v Husaria Kraków 2:0 (0:0)
Miedziowi Polkowice v Legia Warszawa 0:6 (0:4)
GKS Góra v Husaria Kraków 2:5 (0:3)
Miedziowi Polkowice v Kuloodporni Bielsko-Biała 0:7 (0:5)
Husaria Kraków v Legia Warszawa 0:0
GKS Góra v Miedziowi Polkowice 6:0 (3:0)
Legia Warszawa v Kuloodporni Bielsko-Biała 0:4 (0:1)
Miedziowi Polkowice v Husaria Kraków 0:8 (0:5)
GKS Góra v Kuloodporni Bielsko-Biała 0:5 (0:1)

Tabela Amp Futbol Ekstraklasy 2019:
1. Kuloodporni Bielsko-Biała, 12 pkt
2. Husaria Kraków, 7 pkt.
3. Legia Amp Futbol, 7 pkt.
4. AMP GKS GÓRA, 3 pkt.
5. Amp Futbol Polkowice, 0 pkt.
Najlepszy Bramkarz Turnieju - Hubert Mularczyk (Miedziowi Polkowice)
Najlepszy Zawodnik Turnieju - Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Król Strzelców Turnieju - Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała)

Terminy turniejów w sezonie 2019:
PŁOŃSK 27-28 kwietnia 2019 – GKS Góra
BIAŁKA TATRZAŃSKA 15-16 czerwca 2019 – Husaria Kraków
POLKOWICE 24-25 sierpnia 2019 - Miedziowi Polkowice
WARSZAWA 21-22 września 2019 – Legia Warszawa
BIELSKO-BIAŁA 12-13 października 2019 – Kuloodporni Bielsko-Biała

Organizator rozgrywek Amp Futbol Polska. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz galerię...
pr, fot. Bartłomiej Budny
Data publikacji: 29.04.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.