Biegnijmy dla tych, którzy nie mogą!

Biegnijmy dla tych, którzy nie mogą!

Już 4 maja wystartuje w Poznaniu Wings for Life World Run. Jego uczestnicy pobiegną dla osób, które ucierpiały na skutek przerwania rdzenia kręgowego.

W tym samym czasie i w tym samym celu, wystartują również biegacze w ponad 30 innych krajach. Co ciekawe, w wyścigu nie ma ustalonej mety. 30 minut po tym, jak zawodnicy wyruszą na trasę, wystartuje za nimi samochód. Bieg zakończy się w momencie, w którym auto wyprzedzi osobę, która będzie na prowadzeniu.

Wings for Life World Run jest całkowicie nową formą imprezy. Nigdy wcześniej nie było podobnej, ani w biegach, ani w żadnej innej dyscyplinie sportu. To ogólnoświatowe wydarzenie, w którym uczestnicy, na prawie czterdziestu trasach na całym świecie, biegną dokładnie w tym samym czasie.

Malownicze trasy

To oznacza, że 4 maja 2014 r. o godz. 10:00 czasu UTC, na kilku kontynentach wystartują tysiące zawodników. Świat zjednoczy się w biegu, a wszystko po to, by pomóc tym, którzy wyjątkowo potrzebują wsparcia. 100 proc. przychodów z tej imprezy zostanie przekazane fundacji Wings for Life, która finansuje badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Bieg obejmuje szereg zapierających dech w piersiach tras. Niektóre prowadzą przez pustynie, a także malownicze wybrzeża, inne ukazują najbardziej atrakcyjne zakątki danego kraju.

Start w Poznaniu

Uczestnicy polskiej edycji „Wings for Life World Run”, która odbędzie się w Poznaniu, wystartują o godzinie 12:00. Bieg rozpocznie się na popularnej Malcie, a jego trasa będzie prowadziła przez centrum miasta, Ostrów Tumski, a później poza miasto, w kierunku Gniezna.

Najlepsi z zawodników dotrą do Jeziora Lednickiego, okrążą je i będą kierować się znowu w stronę Poznania, biegnąc tak daleko jak mogą. Zanim doścignie ich ruchoma linia mety. Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w biegu, mogą jeszcze zapisać się wypełniając formularz rejestracyjny na stronie wingsforlifeworldrun.com/pl.

Zgłoszenia uczestnictwa w Wings for Life World Run przyjmowane są do 20 kwietnia

Meta będzie ścigać biegaczy

Wings for Life World Run przeznaczony jest dla biegaczy na wszystkich poziomach, od początkujących i amatorów-pasjonatów po zawodowych sportowców.

Trasy będą wyznaczone, ale nie będzie określonych dystansów. Inaczej niż w przypadku normalnych biegów, to nie biegacze będą biegli w kierunku mety, ale linia mety będzie ścigała biegaczy. To oznacza, że zawodnicy będą znali miejsce startu, ale nie będą wiedzieli, gdzie jest meta.

Jak to możliwe? Pół godziny po tym, jak zabrzmi sygnał startu i wystartują pierwsi biegacze, samochody zamykające bieg równocześnie wyruszą na każdą z tras, ścigając biegaczy. Ich tempo będzie rosło według jednolitego, ścisłego planu. W momencie, gdy samochód minie biegacza, jego udział w biegu się skończy. Biegacz zostanie przewieziony z powrotem na start, gdzie będzie mógł świętować swój udział w imprezie.

W trakcie biegu samochody zamykające bieg będą przyspieszać i eliminować wyprzedzanych uczestników, aż pozostanie tylko jeden. Ostatnia kobieta i ostatni mężczyzna ze wszystkich biegów otrzyma koronę Mistrza Świata Wings for Life World Run. Oprócz tego wyłonieni zostaną mistrzowie poszczególnych tras i mistrzowie krajów. Na każdej trasie i w każdym kraju zostaną nimi ostatni mężczyzna i ostatnia kobieta, którzy pozostaną na trasie.

Wsparcie gwiazd

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W akcję zaangażowani są ambasadorowie: Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski – dwukrotny medalista paraolimpijski oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń i Rafał Patyra.

Wings for Life

Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie. Fundacja istnieje już 10 lat i od tego czasu przekazała środki na 82 międzynarodowe

projekty badawcze prowadzone przez uniwersytety i instytucje.

Info: TVN 24

Data publikacji: 05.04.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również