9. lokata polskich rugbistów na MŚ

Polska reprezentacja w rugby na wózkach 10 sierpnia zwycięstwem nad Kolumbią 44:39 zakończyła swój udział w Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie, które od 5 sierpnia odbywały się w Sydney, w Australii. Był to rewanż za przegraną, którą Polacy zaliczyli z Kolumbią w fazie grupowej.

Dzień wcześniej nasi zawodnicy pokonali 49:44 Irlandię zdobywając prawo do walki o dziewiąte miejsce, które tym samym zdobyli. Zwycięzcą mistrzostw została reprezentacja Japonii.

W trakcie turnieju biało-czerwoni rozegrali jeszcze pięć meczów, ulegając znacznie silniejszym zespołom Wielkiej Brytanii (mistrz Europy), Francji (7 miejsce w rankingu), USA (2 drużyna w rankingu) oraz Kolumbii. Udało im się za to odnieść spektakularny sukces wygrywając 45:43 z reprezentacją Kanady – aktualnym wicemistrzem świata.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Sydney: trener Janusz Kozak, zawodnicy: Izabela Sopalska-Rybak, Arkadiusz Henicz, Krzysztof Kapusta, Krzysztof Kosider, Leszek Łachmanowicz, Rafał Rocki, Dominik Rymer, Paweł Sierakowski, Łukasz Szałabski, Paweł Szostak, Mateusz Wawczak, Tomasz Witkowski.

Końcowa kolejność drużyn na Mistrzostwach Świata Sydney 2018: 1. Japonia, 2. Australia, 3. USA, 4. Wielka Brytania, 5. Francja, 6. Kanada, 7. Dania, 8. Szwecja, 9. Polska, 10. Kolumbia, 11. Nowa Zelandia, 12. Irlandia.