Sezon 2020 Ligi Avalon Extreme Racing zakończony!

Zakończył się sezon Ligi Avalon Extreme Racing – pierwszej w Polsce ligi fanów motosportu zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami. Od czerwca do listopada 2020 roku 10 zawodników wzięło udział w 9 startach w całej Polsce, w rundach Race Day oraz King of Poland Drag Race.

Wyścigi odbyły się m.in. na torach Motopark Ułęż, Tor Jastrząb, Tor Poznań, Tor Modlin, Tor Piotrków Trybunalski oraz Tor Katowice.

W klasyfikacji generalnej Ligi Avalon Extreme Racing osiągnięciami wyróżniło się czterech kierowców z  niepełnosprawnościami: pierwsze miejsce zajął Kamil Kosela, drugie – Piotr Janik, trzecie – Piotr Miazio, a czwarte, z różnicą tylko 25 sekund do pozycji medalowej – Grzegorz Ślęczka. Klasyfikacja generalna uwzględniała 3 najlepsze wyniki z Race Day i 1 najlepszy z King of Poland.

– Rywalizujemy na torach wyścigowych, na których ścigają się pełnosprawni zawodnicy, bo niepełnosprawność nie oznacza, że nie możemy być równie szybcy na torze. Pasja do motosportu powinna cieszyć każdego i pomagać w osiąganiu sukcesu. Tu nie ma znaczenia poziom sprawności, ważna jest determinacja – mówi Kamil Kosela, zwycięzca tegorocznej klasyfikacji.

Liga Avalon Extreme Racing jest pierwszą w Polsce ligą fanów motosportu zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami, którzy biorą aktywny udział w zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym i chcą rozwijać swoją pasję.

Jej organizatorem jest Fundacja Avalon – jedna z największych organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne i wymaga jedynie zgłoszenia przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.avalonextreme.pl. Pomysłodawcą projektu jest Sebastian Luty – sportowiec, rajdowiec, ambasador Avalon Extreme i jednocześnie prezes zarządu Fundacji Avalon.

Partnerami Ligi Avalon Extreme Racing w sezonie 2020 byli organizatorzy Race Day Cup oraz King of Poland Drag Race Cup. Wsparcie sponsorskie udzieliły firmy Moto-Leader, IAA Poland, MTuning.pl, Aquick.

Zobacz galerię…

pr/, fot. Avalon Extreme

Data publikacji: 19.11.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również