Soczi ’14:Sensacyjne zwycięstwo Rosji w hokeju na sledżach

Soczi '14:Sensacyjne zwycięstwo Rosji w hokeju na sledżach

W ostatnim meczu grupy B debiutująca na Igrzyskach Paraolimpijskich rosyjska drużyna hokeja na sledżach niespodziewanie wygrała z mistrzami paraolimpijskimi z Vancouver Stanami Zjednoczonymi 2:1. Tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w grupie i awans do półfinału. Amerykanie w szoku.

Mimo, że Amerykanie grali ofensywnie, mecz od początku układał się po myśli gospodarzy. Rosjanie skutecznie przełamywali obronę przeciwników, choć w pierwszych minutach brakowało im skuteczności. USA atakowało bramkę Rosjan, oddając w pierwszej tercji aż 11 strzałów, ale to nie oni zdobyli pierwszą bramkę. W dwunastej minucie meczu reprezentant gospodarzy Ilia Volkov umieścił krążek w bramce przeciwników.

Druga tercja należała już do Rosjan. Zszokowani Amerykanie nie mogli się zorganizować, popełniali szereg fatalnych w skutkach błędów. Nie pilnowany Ilja Varlakov podał krążek do Konsatntina Shikhova, a ten ostatni strzelił bramkę dla gospodarzy.
Do końca meczu Amerykanom nie udało się odzyskać przewagi na lodowisku. Gospodarzom niewątpliwie pomagała dopingująca publiczność, która po brzegi wypełniła arenę. Amerykanie strzelili honorową bramkę, ale przewaga Rosjan utrzymała się.
O wejście do finału reprezentacja Rosji zagra w czwartek z Norwegią, a Stany Zjednoczone z wielkim przegranym z Vancouver – Kanadą.
Info: PKPar

Data publikacji: 12.03.2014 r.